Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Филе дава комплименти, но и задачи

Според премиерот Груевски со законот, за клеветата Македонија станувала европска авангарда во оваа област...

Прекршочни пријави за директорите на чаирските училишта

Државниот просветен инспекторат поднесе прекршочни пријави и предлози за разрешување на директорите на четирите преименуваните училишта во Чаир...

Апелација ја потврди пресудата за убиството на Чеврески

Скопскиот Апелациски суд ја потврди пресудата на Основниот суд Скопје 1 Скопје со која обвинетиот Александар Алексовски е осуден на 14 години затвор з...

Вести
Над 17 илјади студенти седнаа во академските клупи
Претседателот Ѓорге Иванов го посети Универзитетот „Св. Апостол Павле“ во Охрид, а министерот Пачне Кралев беше во Штип
Полицијата тврди дека разузнавачот не бил убиен
Истрагата покажала дека во неговите гради било пукано одблизу и биле пронајдени барутни честички на неговите раце...
Прекршочни пријави за директорите на чаирските училишта
Државниот просветен инспекторат поднесе прекршочни пријави и предлози за разрешување на директорите на четирите пре...
Избрана новата барокна фасада за „Нама“ и „Метропол“
Градот ја извести јавноста дека е избрано идејното решение, но, сепак уште не сака да го прикаже...
Со воени аташеа ќе се јакне имиџот на Македонија
Бугарија би можела да ги уценува Македонија и Србија
ЗНМ го поддржа Законот за декриминализација
Царината заплени 14,5 кг дрога на Табановце
Пратениците расправаат за електронската здравствена картичка
Австриската „Виена Иншуренс“ ја презеде „Кјуби Македонија“
Крвава пресметка на пазар во Струмица
Македонското вино ќе се извезува на кинескиот пазар
Хилари Клинтон на 4 октомври во Косово
Седумнаесет тела пронајдени во Мексико
Академската година во Тетово почна со албанската химна
Трамвајот ќе стаса во 2013 година
Невработени ќе добијат пари да отворат фирма
Почна изградбата на мостот над реката Серава
Државата ќе го преземе долгот на МЖ „Транспорт“
Вук Јеремиќ го презема претседавањето со Генералното собрание на ОН
Почина норвешката принцеза Рагнилд
САД и Јапонија ќе се бранат со штит
Прашкиот аеродром преименуван во „Вацлав Хавел“
 
Магазин
Одличен прием за „Смртта на човекот на Балкан“
Жестока дискусија на „Браќа Манаки“ околу одбележувањето на 65-годишнината на „Вардар филм“
Ни кралицата не може да ги запре сликите на Кејт
Принцот Вилијам го поистоветил овој случај со случувањата кои доведоа до смрт на неговата мајка, принцезата Дајана, па о...
Семејството ја закопа и пепелта на Ејми Вајнхаус
На последното испраќање на пејачката, на кое присуствувале 70 поканети, откриена е и надгробната плоча на Ејми...
Наградата „Дијалог“ за млад истражувач доделена на Александра Велева
Во образложението на жирито, се вели дека книгата „Интеркултурната комуникација изразена во масовната култура“ опфаќа об...
Македонскиот балет со „Самсон и Далила“ во Сараево
Македонскиот балет, на 22 септември ќе гостува на познатиот фестивал „Балет фест“ во Сараево, каде ќе настапи со претста...
Спорт
Мацари: Пандев е идеален играч
Тренерот на Наполи со многу комплименти за играта на македонскиот напаѓач против Парма
Мејсон ново засилување во Работнички?
Станува збор за 31-годишен кошаркар кој може да одговори на бековската позиција...
Еден-два победа на Илиоски и на Томовски во Грција
Илиоски настапи со нов мотоцикл „кавасаки“ и во второто возење оствари најбрз круг...
Чешка трет пат финалист во Дејвис купот
Прекината 14-годишната победничка низа на Аргентина на домашен терен...
Пирова победа на одбојкарите над Австрија
Таа не само што не беше доволна за второто место од групата Ц што води во баражот, туку на крајот ја закова Македонија н...
Интер славеше победа на гостувањето кај Торино
Шпанија во финалето на Дејвис купот
 

Најнови вести
Време
Скопје, 18°C

Делумно облачно

Понеделник
Грмотевици со дожд
Макс: 26°C, Мин: 14°C

Вторник
Делумно облачно
Макс: 28°C, Мин: 16°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (2)
Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
(ФОТО) Трочлениот екипаж на МВС успешно се врати на Земјата
Астронаутите од екипажот на Меѓународната вселенска станица во орбитата работеа речиси 125 деноноќија...
Во Конго отриен нов вид мајмун
Овој вид мајмуни локалните жители ги нарекуваат лесула, а нивните задници имаат специфична сина боја...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3982, 17.09.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Деканите се нацртаа на молитва за академската година
На поканата за молитва се одзваа мал број студенти и професори. На литургијата дојдоа ректорот на УКИМ и деканите
Здравје - И стресот го нагризува желудникот
Речиси секој втор човек има некоја мака со желудникот, а гастритисот не избира пол, туку речиси еднакво ги напаѓа и мажите и жените
Интервју - Со најмалку држа��ни пари градиме модерен универзитет
Саша Митрев, ректор на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип
Турнејата во сенка на голите гради на принцезата
Британската кралска двојка ја продолжува деветдневната турнеја низ Југоисточна Азија и Пацификот.
Грците го оставија ЈСП „да виси“ за автобуските постојки
Бидејќи грчкиот партнер се откажа во последен момент, модернизацијата ќе се прави со свои пари и со домашна фирма
Декриминализирана клевета, за добредојде на Филе
Декриминализацијата на навредата и клеветата го помина владиниот филтер
Принцот Хари цел на талибанците?
Се врши проверка дали цел при последниот напад во кој загинаа двајца бил британскиот принц Хари
Продолжува мистеријата околу смртта на разузнувачот Јонче Грујоски
За денеска се очекуваат резултати од полициската истрага која без малку се одвива во тајност
Митревски: „Трето полувреме“ се држи до фактите
На обвинувањата за национализам во филмот, Дарко Митревски рече дека не му е јасно каде се гледа тоа, бидејќи филмот не ги ни споменува Македонците, Србите или Бугарите
МЗТ Скопје победник на Меморијал „Делибашиќ“
Македонскиот шампион до првиот трофеј сезонава стигна со победата над Босна од 89:62 во финал��то
Хрватите се' постари и се' посиромашни
Луѓето живеат се' подолго, а во староста стануваат се' посиромашни
Препорачано од уредникот
Бизнисот бара инфузија од свежи пари
Една од клучните мерки е враќање на долговите на државата кон фирмите
Има ли друг кандидат за избори освен премиерот?
Груевски и натаму се залага за Законот за бранители на кој се противи коалицискиот партнер ДУИ

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 
Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
Само оризот и ајварот се заштитени македонски брендови
Тетовското гравче, беровскиот компир, преспанското јаболко, сирењата и галичкиот кашкавал чекаат да бидат заштитени според географското потекло
Поглед
Сунчица Уневска
Белешка
Иван Бојаџиски
Мислења
Арсим Зеколи
Меридијани
Дани Родрик
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |