Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
25.10.2012, 20:20

Јани Макрадули кандидат за градоначалник на Скопје

Седницата на партиското раководство на СДСМ, на која се утвдуваат кандидатите за градоначалници на скопските општини е во тек

Потпретседателот на Собранието, пратеникот Јани Макрадули, како што неофицијално се дознава, е утврден за кандидат на СДСМ за градоначалник на Скопје, на локалните избори што ќе се одржат во март наредната година. Седницата на партиското раководство, на која се утвдуваат кандидатите за градоначалници на скопските општини е во тек. Кандидатите ќе бидат промовирани на митингот што ќе се одржи в недела на скопскиот плоштад.


Статијата е прочитана 3930 пати.

Испрати коментарБерлускони осуден на четири години затвор
Опозицискиот Сојуз ги претстави кандидатите за градоначалници во Скопје
За девет месеци буџетскиот дефицит колку за цела година
Просечната нето плата во август 20.965 денари
Корисниците на ОНЕ ќе сурфаат преку Сан Вајрлес
Наградата „Сахаров“ за ирански активисти
Полицаец вмешан во шверц на лажни азиланти во ЕУ
Директор на „Ексон мобил“ убиен во Брисел
Самарас го величеше Александар Македонски во Солун
Дијаспората ќе вади пасоши во македонските дипломатски претставништва
(ФОТО) Николиќ - Спорот меѓу МПЦ и СПЦ не е нерешлив
На Груевски не му се брза со одговорот до Грција
Викендот обилни врнежи и засилен ветер
Владата ќе отвора банка за матични клетки
„Окта“ од наредната недела ќе пласира готови производи
Бразилка роди близнаци на 61 година
Маите демантираат - Нама да има крај на светот на 21 декември
Филе - ЕУ мора да го задржи фокусот на проширувањето
ЕБOР - Годинава растот на македонската економија само 0,3 отсто
Покренато обвинение за „Монструм“
Мемети - Во Македонија има насилството врз децата и меѓу нив
ОМД ja критикува Клинтон за изоставувањето на Македонија
Над 40 Авганистанци убиени во бомбашки напад во џамија
Министрите на ЕУ за итни мерки за запирање на лажните азиланти
Кремљ демантира дека Путин има здравствени проблеми
(ФОТО) Обама гласаше во Чикаго
Создаден ембрион од тројца „родители“
Атина никако да го финализира договорот за штедење
Српскиот претседател Николиќ во посета на Македонија
(ФОТО) Спасувачка „драма“ на Матка
Поголеми субвенции за извоз на земјоделски производи
Маскира�� во кловн силувал деца и сликите ги ставал на интернет!
Фатена група која продавала девојчиња од Македонија и од Косово
СДСМ ги критикува трошоците на власта за „Скопје 2014“
Грција чека одговор на Меморандумот
„Дојче телеком“ во Македонија и Хрватска ќе направи нов технолошки исчекор
Велика Британија излезе од рецесија
Норвешка донираше подвижна болница за АРМ
„Амнести интернешнл“ ја осуди прекумерната употреба на сила во ЕУ
Производите на „Витаминка“ во Обединетите Арапски Емирати
Санкции за работодавците, благосостојба за работниците
Владата ќе субвенционира решавање спорови со медијација
Хилари Клинтон на балканска турнеја без Македонија
Предлогот на Николиќ ја раскара СПЦ
Враќањето на визите би бил погрешен и радикален чекор
Повреден градежен работник во Бунарџик
ЕК негира каков било договор меѓу Грција и „тројката“
Бугарија ќе распише референдум за нова нуклеарка
Муслиманите слават Курбан Бајрам
Попоски на средба со Вишеградската група
„Аман“ ќе поднесе тужба против Регулаторната комисија и ЕВН
Осумнаесетгодишник се фрли од зграда во Карпош
Македонија ќе почне со преговори ако одобри Советот на ЕУ
Опозицијата се обедини во Сојуз за иднината
Момче почина туширајќи се во сопствената куќа
(ФОТО) Отворена новата зграда на Министерството за надворешни работиGlasac, 25.10.2012 20:56:56
BC definitvno mu pokazuva na ovoj deka ne vredi si go zrtvuva za Skopje 100% poraz
patriot, 25.10.2012 21:19:18
STRAOTEN IZBOR!!! konecno skopje pada
Лазо Стефанов, 25.10.2012 21:46:33
Конечо добар потез од СДСМ!
perko, 25.10.2012 22:20:29
znaci ne mi se veruva,katastrofa.definitivno ovaa partija ke zavrsi na bunisteto od makedonskata istorija.zaradi vakvi i slicni na niv ovie sto se na vlast ke bidat komotni i ke se izivuvaat vrz nas znaejki deka nemame alternativa.brrukkki
Mark, 25.10.2012 22:23:55
Ako, ne e los izborot! Samo SDSM i sami si znaat - ova nema da bidat izbori tuku vojna! Vo mart definitivno ke se znae dali ke se prekrsi rabotava ili ,,prerodenive,, ke ne javaat uste poprilicno vreme..A jasno e kako den deka ako familijata namirisa deka i se imolknuva cergiceto nema da bira sredstva da se odrzi..p.s. airlija uste edna televizija-Alfa-vo kandzite na Bratijata!!
Mile, 25.10.2012 22:35:43
Dobar poteg na SDSM, so Jani do sigurna pobeda!
Трпе, 25.10.2012 22:56:50
Неможе да се прави споредба помеѓу Коце и Јани.Коце многу го препишува Бранко Коцкица(повозрасните го знаат).Скопје за овој мандат го направи детски парк(со помош на владата).Само неизживеани личности и возрасни размислуват како деца.Но Јани може секој да плука, но тој е стабилна, иновативна со идеи личност.Не мора човек да иба брадичка па да изгледа дека е способен.Одличен предлог за Јани Макрадули.Голема штета што ке изгубиме квалитетен пратеник.
demokrat, 25.10.2012 23:05:09
Ovie nacisto zabegale!
јас, 25.10.2012 23:19:40
На СДСМ не му доаѓа паметот,за жал на цела држава
trpe, 25.10.2012 23:31:15
ajde majstore, konecno da gi pobedime vmro-ovcite.....skopje e za jani
Matej, 26.10.2012 00:20:53
За жал овој избор само ја покажува кадровската агонија во која се наоѓа претседателот на СДСМ. Јасно е дека ниту Андреј Петров, ниту Стевчо Јакимовски не сакале да си ја жртвуваат репутацијата која ја уживаат како успешни градоначалници во Карпош и да се избламираат на изборите, па Јани Макрадули е ставен во игра како вечен безерезервен поддржувач на Бранко Црвенковски. Згора на тоа и Битолчнаец, кандидат за градоначалник на Скопје. Жалосно.
tozo, 26.10.2012 00:39:53
Zrtveno jagne.
So sreca Jani!, 26.10.2012 01:04:37
Ne znam po koj osnov vmro-vcite go smatrat Koce za siguren pobednik/fiks i tobozen debakal na opoziciskiot kandidat, ma koj toj i da bil. Epa evo vi, pa ke vidime! Mislam deka predlogot e odlichen, a ako se kojim sluchajem Koce odluchi da prifati TV-duel, kaput e! Na nivna sreca, od duelite i prezentacijata na nivnite (ne)dela pred protivnikot i celata makedonska javnost, begaat kako djavol od krst. Edinstveno se uspeshni vo toa i do sega uspeshno gi izbegnaa site dueli, od najnisko do najvisoko nivo. Ako se toa hrtabri patrioti i uspeshni funkcioneri, togaj sum jas japonski car! Ushte ednash, so sreca Jani!

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 5°C

Ведро

Сабота
Локални грмотевици
Макс: 21°C, Мин: 9°C

Недела
Локални грмотевици
Макс: 23°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (36)
Tито во дилема дали да се разведе од Јованка. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
(ФОТО) Обама гласаше во Чикаго
Со предвременото гласање тој стана првиот американски претседател кој гласал пред денот на изборите...
Верски профит во Мека
Милиони луѓе секоја година доаѓаат и и' носат милијарди долари на саудиската економија...
Доналд Трамп во отворена војна со Обама
Ќе даде пет милиони долари во добротворни цели ако Обама ги објави своите документи...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |