Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Филе бара прогрес, Самарас алиби

Пред да дојде еврокомесарот во Скопје, Атина порача дека Македонија не само што не прави реформи туку оди назад...

Прва средба Иванов - Нишани во Охрид. Загина телохранител на албанскиот претседател

Претседателот Ѓорге Иванов во Охрид се сретна со албанскиот претседател Бујар Нишани...

Македонија и официјално во рецесија!

Заводот за статистика и официјално потврди дека македонската економија е во рецесија. Во второто тромесечје има пад на БДП од 0,9 проценти...

Вести
Кацин: Македонија мора да одговори на внатрешните дилеми
Словенечкиот европратеник е убеден дека усвојувањето на предлог резолуцијата за Политиката и критериумите за проширување и стратегиските интереси на ЕУ, ќе се одрази позитивно на земјите од Западен Балкан
Прва средба Иванов - Нишани во Охрид. Загина телохранител на албанскиот претседател
Претседателот Ѓорге Иванов во Охрид се сретна со албанскиот претседател Бујар Нишани...
Препораката на СЗО нема да го намали бројот на пушачи
Тутунопроизводителите од земјите во регионот сметаат дека препораките на СЗО за намалување на производството на тутун се...
Инфлацијата ја креваат цените на храната и на нафтата
За годинава се очекува просечната инфлација да биде нешто под 3 отсто...
„Индепендент“: САД имале информации за нападите врз дипломатските мисии
Талат Џафери урива рекорди во молчење
СДСМ бара одговор од Владата за училиштата во Чаир
Скопјани на 23. септември ќе појадуваат на Камениот мост
Четворица уапсени за нападот во Бенгази
Јапонија се откажува од нуклеарната енергија
Нови судири пред американската амбасада во Каиро
Грците ќе одат во пензија на 67 години
Ердоган: Изетбеговиќ ме замоли да се грижам за БиХ
Цистерни на „Млаз“ биле користени за шверцот, тврди Магаш
„Скопје сити мол“ ќе ги отвори вратите на 4 октомври
Дожд, град и силен ветер денеска и за викендот
Почина Драган Тумановски, судија во Врховниот суд
Четворица руски туристи загинаа во автобуска несреќа близу Солун
Гореше само во Националниот парк „Јасен“
Американската амбасада во Скопје на штрек
 
Магазин
Никогаш поголемо интересирање за отворањето на „Браќа Манаки“
Со филмот на Митревски, „Трето полувреме“, утревечер во Битола почнува 33. Фестивал на филмска камера
Универзумот на „Мугер фугер“ вечерва премиерно во „Ла Кања“
Новиот албум содржи 12 композиции и освен, се разбира, стандардната постава на групата, на него учествуваат голем број г...
Филмот на Киро Урдин со престижна награда во Кина
Македонскиот филм „Две времиња“ е сниман на локација во Кенија и Танзанија во пределот на Масаи Мара...
Ново шоу од кујната на Џамбазов
Од октомври, еднаш неделно, на првата програма на МТВ ќе се прикажува новото шоу на Игор Џамбазон, насловено ЏИШ...
„Ристо Шишков“ за Ни��ола Ристановски
За најдобра претстава во целина на струмичкиот театарски фестивал што заврши синоќа е прогласена „Хенри Шести“...
„Трето полувреме“ е годинешен кандидат за „Оскар“
Спорт
Стефанов: Заминувам од лични причини, но останувам во репрезентацијата
Директорот на македонската кошаркарска репрезентација во обраќање до јавноста по повод реакциите во медиумите по објавувањето за неговото заминување во Италија
Пандев: Хрватска и Србија ќе паднат во Скопје
Македонскиот капитен оптимист пред октомврискиот двомеч од мундијалските квалификации...
Металург не отпатува во Прешов на натпревар од СЕХА лигата
Македонскиот првак преку својата веб страница ја информира јавноста дека нема да патува за Словачка, каде утре требаше д...
Гвардиола го поддржува отцепувањето на Каталонија
Ексрепрезентативецот на Шпанија и трофеен тренер на Барселона изјави дека Каталонците отсекогаш ги класирал како држава...
Претседателот на Фенербахче ја шокира Евролигата
Азиз Јилдирим за телевизијата „НТВ Спорт“ изјави дека секој судија кој доаѓа да суди во Турција добива скапи подароци од...
 

Најнови вести
Време
Скопје, 18°C

Делумно облачно

Петок
Обилни врнежи
Макс: 22°C, Мин: 16°C

Сабота
Локални грмотевици
Макс: 26°C, Мин: 13°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Во Конго отриен нов вид мајмун
Овој вид мајмуни локалните жители ги нарекуваат лесула, а нивните задници имаат специфична сина боја...
Стогодишник се` уште работи во „Волмарт“
Највозрасниот работник во САД има 100 години и веќе 29 години работи во супермаркет на „Волмарт“ во Канзас...
Жителите на Фокландските Острови се сметаат за Фокландери
Според пописот Островјаните се гледаат себеси како жители на самостојна прекуморска територија и бараат од Аргентина да ...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3978, 12.09.2012
Политика Македонија Економија Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Цените им ги изгореа џебовите на граѓаните
Во маркетите инвазија од нови цени, поскапело месото, зејтинот, јајцата, сувомесните и млечните производи
Владината криза го парализира парламентот
Собранието е во заложништво, се одложуваат комисии и нема кворум за пленарните седници, Талат Џафери почна да чита и стенограми од 2002
Етнокомплекс „Македонска куќа“ ќе се гради во Прилеп
Инвеститор на овој проект ќе биде македонскиот бизнисмен Кирил Илиевски-Камеро, сопственик на неколку ресторани брендирани со тоа име
Дома се караат, надвор ќе слават
Министрите Никола Попоски и Фатмир Бесими заеднички ќе го слават јубилејот на АРМ во Брисел
Немам страв од староста
Начинот на кој една жена старее е многу поврзан со генетиката. Мојата мајка имаше многу добра структура на коските, која јас ја наследив
Стрип-изложба на Сотировски на „Манаки“
Од 17 до 21 септември во Битола ќе биде отворена изложба на стрипот „Дневникот на изгубената надеж“, кој зборува за Ататурк и за Битола
Зелениот бран слабо ја плиска „Партизанска“
Новите семафоризирани пешачки премини минуваат низ септемвриски сообраќаен тест
Битолски логопед го најде чарето за изговарање на гласот „р“
Ташко Арсовски успеал да ја открие причината зошто некои луѓе не можат да ја изговорат вечната трепетна согласка
Кавадарци го очекува економскиот бум
По стартот на „Дракслмаер“, се најавуваат уште неколку поголеми инвестиции и отворање на илјадници работни места
Препорачано од уредникот
На следните избори не ќе можат да гласаат 70 илјади лица
ДИК е задоволна од динамиката за замена на старите документи, но се' уште е голема бројката на оние што немаат биометриски пасоши
Иселениците праќаат, но странските инвеститори многу тешко
Во првите шест месеци од годинава во земјава влегле 735 милиони евра трансфери, а само 73 милиони странски инвестиции

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 
Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
Лекарите и министерот на чекор до договор
За да се одложи новата плата, министерот за здравство, Тодоров, морал да се консултира и со Владата
Едиторијал
Александра М. Митевска
Поглед
Соња Маџовска
Мислења
Назми Беќири
Мислења
Нано Ружин
Подотворена завеса
Трајче Кацаров
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |