Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Српски убиец со години живеел во Охрид под лажен идентитет

Уапсен е Владимир Јорга (37), кој од 2002 година е во бегство поради злосторство во Панчево...

Шок во семејството на македонскиот Швајцарец

Ристе Л. стравувал дека лекарите сакаат да го отрујат. Тој побегна од болница, украл автомобил и усмрти жена...

Отворен патот за „Ел класико“ финале во Лигата на шампионите

Апоел на нашиот Иван Тричковски ќе игра против Реал Мадрид...

Вести
Најбогатиот човек во светот доаѓа во Македонија
Карлос Слим ќе престојува на ИТ конференција во Охрид, по лична покана на министерот Иво Ивановски
Да се урнат сите цркви на Арапскиот Полуостров
Големиот муфтија на Саудиска Арабија бара да се урнат христијанските храмови...
Куќата на Словенец продадена поради неплатени сметки во износ од 124 евра
Пораст на проституцијата во Атина
Маскирани лица нападнале старец во неговата куќа во штипското село Драгоево
Трајановски: Скопје ќе биде поделен на квартови и блокови
Отпуштени сто чиновници во грчкото министерство за развој
Иднината на Македонија е во ЕУ, реформите да продолжат
Во турски хеликоптер загинаа 16лица
Северна Кореја ќе истрела сателит
Пријави за предизвикувачи на инцидентoт во автобус на ЈСП
Одземени возила кои вршеле јавен превоз без дозволи
Штипјани грабнале 17-годишна девојка
Црногорскиот претседател во посета на Македонија
 
Магазин
„Единаесет жени“ е прва книга на Снежана Младеновска-Анѓелков
Наградениот роман, добитник на престижната награда „Роман на годината“ на „Утрински весник“ е во издание на „Или-или“
Рубенс Муратовски - добитник на "Актер на годината"
Рубенс Муратовски е годинешниот добитник на наградата "Актер на годината", што ја доделува редакцијата на весникот "Днев...
Џорџ Клуни уапсен на протести пред Суданската амбасада во Вашингтон
Клуни, неговиот татко Ник и други демонстранти ги игнорирале трите полициски предупредувања да ја напуштат околината на ...
Не постои, а распродаде четири концерти во Јапонија
Позната е под името Хацуне Мику, има зелена коса и долги кики, и е совршен производ на дигиталната музичка индустрија...
Спорт
Познати учесниците во четвртфиналната фаза од Лига Европа
Англија остана без свој претставник во четвртфиналето, откако двете екипи од Манчестер беа елиминирани од Спортинг, односно Атлетик Билбао
МЗТ Скопје Аеродром во следните три сезони ќе игра во АБА лигата
Договорот во Љубљана го потпишаа градоначалникот на Општина Аеродром, Ивица Коневски и претседателот на клубот, Сашо Бос...
Налбандијан се враќа во форма
Некогаш третиот светски рекет, а сега 70. на АТП-листата, го исфрли и Цонга од Индијан Велс...
Чикаго победи во дербито на „Истокот“
Изненадување на Булси беше Џон Лукас кој реализираше 24 поени, а кај гостите од Мајами најпрецизни беа Двејн Вејд со 36 ...
Лига Европа: Во четвртфиналето германско-шпански пресметки
 

Најнови вести
Време
Скопје, 9°C

Ведро

Петок
Ведро
Макс: 15°C, Мин: 2°C

Сабота
Сончево
Макс: 18°C, Мин: 3°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3831, 15.03.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Пресуда - За „Пајажина“ – 109 години затвор
На осудените им се изречени и парични казни. Тринаесет години затвор за сопственикот на телевизија А1, Велија Рамковски. Вчера напладне беа изречени првостепените казни за сите 18 обвинети - вкупно 109 години затвор
Како се распадна медиумската империја на Велија Рамковски
Се' почна со акција на даночниците на УЈП, по што следува апсење на сопственикот на А1 и на негови роднини и соработници
Ќе го рехабилитираат Дража Михајловиќ, Хрватска молчи
Иако четниците убија илјадници Хрвати, засега нема реакција од политичарите
Тетово без фудбал најмалку до недела
Денешните мечеви Шкендија - Вардар и Тетекс - Напредок, како и неделните Шкендија - Тетекс и Ренова - Напредок одложени на неодредено време
Како да го научите вашиот тинејџер на трудољубивост и дисциплина
Многу е важно детето колку што може порано да го разбере значењето на парите како појава во светот во кој речиси се' се мери со нив
Први дами во панталони
Тие имаат многу работи за кои може да зборуваат - не само дека се мажени за двајцата најмоќни мажи во светот
Малку се следи патот на парите во борбата против корупцијата
Коалицијата „Сите за правично судење“ наведува дека слабо се применува мерката заплена на имот. Досега се извршени 26 конфискации, а проширена конфискација само еднаш
Кралот дете
Никола Саркози е неомилен поради тоа што се однесува повеќе како скороевец отколку како претседател. Тој се обидува да обезбеди реизбор, тврдејќи дека се променил, но може да биде предоцна
Ховит против „ерга омнес“
И успехот на кошаркарите им попречи на Грците во Европскиот парламент
Препорачано од уредникот
Државата да не биде најсигурен должник, туку плаќач
Опозицискиот СДСМ со амандман ќе бара новиот закон за задолжницата да ги опфаќа и државните институции
Владата не попушти, бензинот останува скап
Министерот Сарачини вчера изјави дека се неопходни подетални анализи за да може да се донесат мерки

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

Родители и деца
Гордоста на мама и тато
 


Site Meter


На прво место
И Македонците заробени од „Фејсбук“
Македонија првпат e дел од истражувањето на „Вејв 6“ за социјалните навики на интернет-корисниците во светот
Едиторијал
Гордана Дувњак
Мислења
Петар Арсовски
Поглед
Јасмина Јовановска
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |