Брoj 2789  среда, 17 септември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Култура
„Златна камера 300“ за израелскиот режисер Менахем Голан

Голан се смета за еден од рекордерите во историјата на Холивуд како независен продуцент
Во Охрид се собра врвот на славистиката

Заврши најголемиот научен собир, кој Македонија го организираше прв пат во историјата на славистиката
Почина Ричард Рајт, клавијатуристот на „Пинк флојд“

Богато изразените делници на клавијатурите на Рајт беа витален сегмент на звукот на „Пинк флојд“
„Тврдината Европа“ - филм на Желимир Жилник во Кинотека
Врачено „Рациновото признание“ на Иван Доровски

Во Драмски стартува продолжението на „Кандид“

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ