Број 3633  понеделник, 18 јули 2011
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Онлајн вести

Насловна
Site Meter
Спорт

Педроса победник во Германија

Шпанецот Дани Педроса од тимот на Хонда победи во трката за Големата награда на Германија во Мото ГП, во која бранителот на титулата Хорхе Лоренсо од Јамаха го освои второто место, за кое се избори во последниот круг. Австралиецот Кејси Стоунер, кој тргна од пол-позицијата, заврши трет, со што неговата предност како лидер во вкупниот поредок се намали на 15 поени во однос на Лоренсо, а до крајот на мотоциклистичката сезона остануваат уште девет трки.

Резултати: Педроса 41:12,482 минути, Лоренсо +1,477 секунди, Стоунер +1,568 секунди итн.


#
Статијата е прочитана 232 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Спорт
Разговорите со Аугенталер продолжуваат
Веклер изненадува на Пиринеите
Кошаркарите од денеска на тренинг во Охрид
Копа Америка остана без домаќинот Аргентина!
Партизан го полни „Филип Втори“
Винокуров ја заврши кариерата
Пет прволигаши со нови тренери
Младинките на дното во Охрид

"""