Број 3410  вторник, 19 октомври 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон
Вести
Site Meter
Спорт

Кичевки декласирани во Шпанија

Ракометарките на Кале Кичево експресно го завршија својот настап во Купот на ЕХФ уште во второто коло со два катастрофални пораза од шпанскиот претставник Леон, кој викендот беше домаќин на двете средби. По поразот во првиот натпревар со 50:16, кичевки во реваншот изгубија со 46:14.

Андреја Белеска и Кристина Ходак постигнаа по четири гола, Ирена и Силвија Јолески по два, Драгана Костевска и Лазарела Лазареска по еден, а во победничкиот тим и воопшто на мечот повторно најефикасна беше Соња Куберо со осум погодоци. (Р.Д.)


#
Статијата е прочитана 267 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Спорт
Забрана за гостување на „балистите“
Дуел на најголемите на „Бернабе“
Успешен старт на Јотовски во Чиле
Шабан Трстена предложен за великан на МОК
Првиот фаворит пресилен за Гамбит Асеко
Еклстоун
Лацио ги прескокна миланските гиганти
Реал го дава Бензема и плус милиони за Руни
Димитровски неизвесен за Светското првенство
Хоџсон брилира, Ливерпул не е во криза!


EU to move ahead on Serbia accession, add tough conditions
Bulgaria's landmark anti-mafia case unravels
Hungary waters down procurement rules for EU presidency