Број 2869  вторник, 23 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Хроника

Снема струја при гледањето на снимките од случајот „Пепел“


Бајруш Сејдији

Под големо полициско обезбедување, вчера во Основниот суд Скопје 1 беше спроведен кумановецот Бајруш Сејдији и другите осомничени за случајот „Пепел“. Спроведувањето на осомничените во судот беше реализирано поради потребата на истрагата, која за вчера предвиде гледање на видеоматеријалот снимен со примена на таканаречени посебни истражни мерки. Сепак, присутните не успеаја да го изгледаат сето она што требаше да се гледа поради тоа што судот остана без електрична енергија. Како што неофицијално дознаваме, во целост биле изгледани два компакт-диска, а кога се пристапило со гледање и на третиот диск, судот останал без струја. Кога ќе продолжи гледањето на преостанатиот материјал странките во постапката ќе бидат дополнително известени.

Бајруш Сејдији и уште 31 лице се товарат за сторени кривични дела злосторничко здружување, злоупотреба на службената положба и овластување и за дела од Законот за акцизи. (Љ.С.)


Статијата е прочитана 746 пати.

Испрати коментар

Од: Blagoja
Датум: 23.12.2008 05:24:41
Sudovite nemaat li generatori za elektricna energija? Ako bese taka, koga ce snema struja ce se aktiviraat generatorite i sudot ce prodolzi so rabota... arno ama... daleku e Evropa od nas i civiliziraniot svet. Imam vpecatok deka ziveam vo Kongo.
Од: sase
Датум: 23.12.2008 08:45:00
Da ziveevme u Kongo ke imase funkcionalen praven sistem.... Treba da se stavat generatori za struja vo site vladni institucii stramota...

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Хроника
Тепачки во Гостивар, Куманово и во Прилеп
Приведени браќата Миладинови за малверзации со хотелот „Изгрев“
Сведочеше менаџерката на Тоше, се чека камионџијата
Серискиот убиец ги касапел телата на охридските дилери на девизи
Македонец во Австралија осуден на 14 години затвор за обид за убиство
Во Чаир oграбена обложувалница