-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Економија
Албанците се фискално солидарни со Македонците, но што бараат за возврат?
Во Битола е наплатен ДДВ во износ од 33,8, а во Тетово - 73,7 милиони евра или за 118 отсто повеќе...
Настрадаа 90 милиони евра капитални инвестиции
Во огромна мера се зголемени парите кои Владата планира да ги обезбеди преку домашно задолжување, односно од 3 милиони е...
Има уште простор за задолжување, но внимателно!
Гувернерот вели дека Македонија е земја со релативно ниско ниво на јавен долг и се' уште има простор за негово зголемува...
Србија ќе го гради најголемиот соларен парк, Македонија се сонча
Кај нас сончевата енергија се искористува на симболично ниво, најчесто за загревање на водата во домаќинствата...
Кина партнер, но и конкурент на Германија
Лани германската индустрија во Кина продаде машини од 19 милијарди евра, со кои кинеските фирми произведуваат продукти з...
Бројки
Турција и Грција и годинава хит за одмор

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 15°C

Ведро

Четврток
Локални грмотевици
Макс: 28°C, Мин: 12°C

Петок
Локални грмотевици
Макс: 27°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |