-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

Хороскоп


Овен

Ви искрснаа некои обврски кои бараат дополнително внимание. Ќе очекувате некоја помош од пријателите кои за жал нема да ви излезат во пресрет. Грлото може да биде на удар, затоа само претпазливо.Бик

Отворете четири очи кога парите се во прашање. Внимателно потпишувајте некои договори. Ви се осветува со партнерот да бидете на дистанца. Не одете во насока на срцето, бидејќи може да биде погрешна.Близнаци

Си зададовте премногу обврски. Кога уште на сето тоа ќе додадете некои непланирани обврски проблемите ќе се зголемат. Сепак ќе ви се случуваат некои пријатни работи кога најмалку се надевате.Рак

Ќе бидете окупирани со работата, парите и некои работни понуди кои ветуваат добра заработка. Закрепнавте и сега повеќе не реагирате на разните провокации. Опуштете се и уживајте.Лав

Со саканото лице ќе доживеете незаборавни моменти. Уште ако вашиот партнер е роден во знакот на Лав или Бик ќе биде се како подмачкано. Ќе бидете свесни само дека околината нема да ви излезе во пресрет, но тоа нема да ве загрижува.Девица

До израз ќе дојде вашиот префинет фкус. Ќе се занимавате со некои работи кои бараат зголемена естетика. Ситуацијата ќе бара и тактичност. Можеби добро би било да блефирате малку, само така ќе успеете.Терезија

Ќе го дадете максимумот. Бидејќи знаете дека така ќе ги решите проблемите не ви е тешко. Ќе им ставите крај и на емотивните проблеми. Ќе ви претстојат некои патувања или некои договори.Скорпија

Можеби ќе се покаете поради отвореноста или поради изливите на нежност. Што да се прави кога сето тоа е посилно од вас. Оптимизмот ќе ве прати на сите полиња. Бидејќи сте префекционистички настроени ќе бидете незадоволни без причина.Стрелец

На прв план е интелектот. Се трудите да го активирате со читање или со учење. Расположението е променливо. Се зависи од тоа со кого ќе се сретнете овој ден. Дружете се само со ведри луѓе.Јарец

Работните застои се знак дека треба да направите краток одмор. Посветете и внимание на саканата личност. Некој Лав може да ве испровоцира. Бидете внимателни и се ќе биде во ред.Водолија

Сакате да постигнете рамнотежа помаѓу работата и приватноста, но за жал тоа нема да ви падне лесно. Некој Рак премногу ќе ве изненади бидејќи ќе покаже нежност и суптилност. Денес нервите ќе бидат на ред.Риби

Успешен и креативен ден. Некого ќе се обидувате постојано да го убедувате. Бидејќи сите аргументи се на ваша страна, успехот е неминовен. Не ги преценувјте сопствените психофизички способности.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 
Што прават денескаSite Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 25°C

Ведро

Недела
Сончево
Макс: 41°C, Мин: 18°C

Понеделник
Сончево
Макс: 34°C, Мин: 16°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ФОТО) Повеќе интервенции во Скопје по силното невреме
Противпожарната единица во текот на ноќта интервенирала на 28 места...
(ИНТЕРВЈУ) Сузан Сарандон: Се уште сум хипи-девојка
Моите синови десет години не ги гледаат моите филмови и немаат интерес за тоа, ни изјави холивудската актерка во Карлови...
(ФОТО) МПМ добитник на награда за филантропија
Во име на вработените на Медиа Принт Македонија наградата ја прими Виктор Доневски, извршен директор во компанијата...
(ФОТО) Го истетовираа Тодор Александров
На околната ограда со црн спреј е напишано „Грујо носи си го“, а петметарската бронзена скулптура е испрскана со бела бо...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |