Број 3633  понеделник, 18 јули 2011
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Онлајн вести

Насловна
Site Meter
Хроника

Гевгеличанец загина во сообраќајка

Павле Л. (27) од Гевгелија загина во страшна сообраќајна несреќа што во саботата, околу 6 часот, се случи на регионалниот пат Гевгелија - Смрдлива Вода. Според полицијата, Павле Л. Управувал со „ланчија фулвија“ при што излетал од коловозот, се забил во бетонскиот канал, а потоа возилото се запалило. Момчето загинало на самото место. Надлежните извршија увид и ги истражуваат причините за несреќата. (Г.А.)


#
Статијата е прочитана 1121 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Хроника
Државата ќе заплени стан од најблиските на Даравелски
Жена се удавила во Треска
Без вода на плус 40
Скопјанец пронајден мртов во хотел
Струен удар усмрти брачна двојка

"""