Број 2865  четврток, 18 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Забава

Диран и Гаро

„Браќата Тавитјан“ на голем концерт во Скопје

Браќата Тавитјан в недела, 21 декември, ќе одржат спектакуларен концерт во Универзална сала во Скопје во 20,30 часот.

На прес-конференцијата што се одржа во ресторанот „Дал Мет Фу“, Гаро и Диран Тавитјан истакнаа дека по светската турнеја, која стартуваше во почетокот на 2008 година со настапи во Њујорк, Лондон, Германија, Ерменија, Бугарија, Словенија, Хрватска и Србија, конечно, завршува со концерт во Скопје.

Покрај Диран и Гаро, на концертот ќе настапат и врвни интернационални уметници, како што е перкусионистот Рани Крилја, кој е дел од бендот на Стинг, потоа виртуозот на кавал Теодоси Спасов од Бугарија и еден од најзначајните тапанари на Балканот - Гарабет Тавитјан.

Концептот на овој проект е замислен како спектакуларно доживување со употреба на светлосни ефекти, квалитетно озвучување и специфично сценарио.

Билетите веќе се во продажба во „Југотон“, „Чув де чув“ и на касата на Универзална сала по цена од 200 денари. (И.С.)


Статијата е прочитана 45 пати.

Испрати коментар

Од: commanddevil
Датум: 18.12.2008 00:41:25
mnogu tatini i mamini mazi se iznakotija ovde i se osekjaat kako ,,zvezdi,, nivniot zvezdasluk se gleda po cenata na biletot...toa e isto za onaa elena,za kvazi leb i sol i za ovie dvajca koi se krijat zad tatica.....

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Забава
Инспекторот Колумбо не знае за себе
Модна линија за жени што не се кукли
Промоција на албум на новите тинејџ-херои