-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Втора страница На прво место Политика Македонија Економија Хроника Едиторијал Анализа Мислења Писма Свет Култура Спорт Скопје Забава Некролог Хороскоп Што прават денеска Стил
Што прават денеска
23.04.2010, 17:15

Што прават денеска

Данчо Чевревски

актер

Имам намера овој викенд да го потрошам за одмор и релаксација, што ми е многу потребно, по интензивната работна недела. Се надевам дека ќе се усреќиме ако имаме убаво време за да можеме да прошетаме во природа.

Берта Додевска

ТВ-репортер

Денеска прв ден од викендот работам на монтажата на две емисии од серијалот репортажи од Медитеранот. Сакам да завршам повеќе работа, зашто идната недела планирам да одам на одмор во Словенија, а и в недела ми доаѓаат пријатели од Хрватска.

Јулија

пејачка

Викендов немам ангажмани за настапи и, конечно, по подолго време - можност за семејни викенд-прошетки. Сепак, денеска имам договорено состанок со авторите на песната што ќе ја изведувам на „Фолк-фест Валандово“, а в недела учествувам во емисијата „Иселенички џубокс“ на МТВ.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, -8°C

Ведро

Понеделник
Ведро
Макс: 6°C, Мин: -1°C

Вторник
Магла
Макс: 4°C, Мин: 0°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Втора страница | На прво место | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Едиторијал | Анализа | Мислења | Писма | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Некролог | Хороскоп | Што прават денеска | Стил |