Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
05.06.2012, 13:46
Заканувачки пораки на возила во ТафталиџеНа повеќе автомобили во близината на основното улилиште „Јан Амос Коменски“ во скопската населба Тафталиџе 1, денеска изутрина осамнаа флаери со заканувачки пораки. „Смрт за деца каури“ и „УЧК Џихад“ се дел од пораките кои рачно биле испишани на листовите хартија, кои потоа биле залепени на возилата во оваа скопска населба.

Случајот веднаш е пријавен во полицијата која ги вештачи испишаните пораки на флаерите. Според првичните информации, листовите биле растурени рано наутро, пред граѓаните да заминат на работа. Полицијата ги вештачи пораките испишани рачно на латиница. Жителите на Тафталиџе се изненадени од ваквите пораки. Велат дека во населбата никој немал проблеми, ниту закани досега. (Х.Р.)

Статијата е прочитана 5089 пати.

Испрати коментарСобранието го усвои ребалансот на Буџетот за 2012
Сириза е за сложено име на Македонија со географска одредница
Венера „го засени“ Сонцето
Пандев три плус една година во Наполи
Словенија цврсто стои зад евроинтеграцијата на Македонија
Социјални компјутери за 3.000 апсолвенти
Идната недела нов тендер за ОХИС
Тодоров - Да се реновираат шалтерите во јавните здравствени установи
Почина јапонскиот принц Томохито
Cisco Expo 2012 - Бизнисот и Владата да ги користат иновациите за поголем развој
Биг Мек зависи од Македонија
Поддршка од Финска за влез на Македонија за ЕУ
Вардар исфрли уште еден труп
Трагична сообраќајка на патот Кавадарци - Ресава
Самоубијци однесоа во смрт 22 лица
Дачиќ - Нема мнозинсво за српска влада
Претепан поранешниот началник на УБК, Хисен Муслиу
Обама - воин со беспилотни летала
Директен лет Скопје - Дубаи од октомври
ДУИ ја прослави 10-годишнината од своето основање
Премиерот Груевски во посета на Финска
Денеска почнува „Cisco Expo 2012“
Собранието треба да гласа за ребалансот на Буџетот за 2012
СДСМ
ВМРО-ДПМНЕ - Каде одеа парите во времето на СДСМ?
Ставрески - За два дена исплатени 25 милиони евра
Учениците фрлаа стари книги и тетратки за поздрава животна средина
Бројот на жртви од авионската несреќа во Лагос е речиси 200
Судење на прилепчанецот кој си ја уби девојката
Тодоров им закажуваше прегледи на болните
МАНУ е задоволна од своите нови академици
Груевски - Шведските компании ќе инвестираат надвор од еврозоната
Одложено судењето за приведен во „Монструм“
Шврговски - Црвенковски не издал државна тајна
Папата не се плаши од „Ватиканликс“
Продадена железарницата во Сисак за 30 милиони евра
Жена настрада при пад од тераса од четврти спрат
Вардар исфрли удавена скопјанка
Учениците ќе собираат стара хартија
Франција оди на парламентарни избори
Владиниот тим од Шведска заминува во посета на Финска
Избрани шест нови академици во МАНУ
Мартин Нешкоски - една година потоа
Тројца планинари загинаа, двајца се водат исчезнати на Монт Еверестmakm, 05.06.2012 14:15:00
Ептен проста работа.Што не го прашаа ТП како се фрлаат флаери-летоци.Ајде се га патриотчиња да ве видиме што сурати сте.
koco amsterdam, 05.06.2012 18:40:43
Nema vehabisti i podrzuvaci na radiklniot islam vo MK, ne ic gi nema, nema vrska se nie kaurite izmisluvame nesto, oni se miren narod so sopstvena (ne)kultura i so svoi svakanja se lugeto. Eeeeee sogragani kolku bi bile vie posrekni da ne snema nas kaurite, pusta zelba so vekovi se vlece ama na mnogu pogolemi i posilni od vas ne im uspealo pa nema ni vas da vi uspee. Prstot na celo...

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 19°C

Ведро

Четврток
Сончево
Макс: 29°C, Мин: 13°C

Петок
Сончево
Макс: 31°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |