Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Жозеп Дол - Да не се блокира Македонија само поради името

Францускиот европратеник во говорот на Генералното собрание на Меѓународната Паневропска унија во Стразбур...

Средношколците полагаат државна матура

За полагање државна матура се пријавени 19.052 ученици во 97 јавни и седум приватни средни училишта...

(ВИДЕО) Насилства на почетокот на ЕП, падна првата жртва

Шпански навивач е пронајден мртов, а имаше и низа навивачки инциденти...

Вести
Борисов: „Не снимајте хитлеровски филмови за нас“
Според бугарскиот премиер Македонија не се заблагодарила искрено за добрината и поддршката што ни ја даваат. Со „Северна Македонија“ ќе имало претензии кон бугарската територија, вели Бојко Борисов
Груевски: Посетата на Скандинавија помина успешно
Премиерот нагласи дека компаниите многу малку знаеле за Македонија, и за предностите коишто ги нуди државата за инвестир...
Новинарите на протест в понеделник
Еврогрупата ќе и помогне на Шпанија со сто милијарди евра
Средношколците полагаат државна матура
Предупредување за високи температури
Од банка во Капиштец украдени 7.000 евра
За Балканот патот кон ЕУ ќе биде потежок
Анан: Целиот регион ќе експлодира
Владата и општините ќе овозможат 4000 нови вработувања
АЕК најавува мерки за намалување на цените за крајните корисници
 
Магазин
„Кралицата“ Хелен Мирен во Карлови Вари
Македонскиот режисер Владимир Блажевски ќе биде член на жирито во програмата „Источно од Запад“
Започна „Година на есејот“ во Струга
Вчера беше промовирана и книгата „Кривоколчени времиња“ на српскиот писател Зоран Бингулац...
(ИНТЕРВЈУ) Имам посебна наклонетост кон македонскиот народ
„Не постои народ кој за леб постојано ќе вели лепче, за пиво - пивце, за келнер - дете. Таков народ не може да биде лош“...
„Генетика на кучињата“ победи на „Чернодрински“
Наградата за најдобра машка улога му припадна на Никола Ристановски, а за женска на Билјана Беличанец - Алексиќ...
(ФОТО) Светските новински фотографии во Скопје
Во организација на Македонскиот центар за фотографија се презентирани над 160 фотографии во сите категории...
Спорт
Ракометарите со пет поени предност ќе одат на реванш со Австрија
Нашата машка ракометна репрезентација ја совлада Австрија со 26-21
Шарапова победничка на „Ролан Гарос“
Русинката Марија Шарапова е победничка на вториот Грен слем турнир годинава, Отвореното тениско првенство на Франција...
(ЕУРО 2012) Гомез кобен за Португалија
Фудбалерот на Баерн Минхен погоди за „панецерите“, за разлика од португалците кои на двапати ја погодуваа пречката на го...
(ЕУРО 2012) Данска ја изненади Холандија
 Со погодокот на Крон Дејли во 24 минута Данска успеа да направи сензација...
(ВИДЕО) Насилства на почетокот на ЕП, падна првата жртва
Шпански навивач е пронајден мртов, а имаше и низа навивачки инциденти...
Ѓоковиќ лесно против Федерер за финале со Надал
 

Најнови вести
Време
Скопје, 20°C

Ведро

Недела
Локални грмотевици
Макс: 33°C, Мин: 17°C

Понеделник
Сончево
Макс: 34°C, Мин: 16°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ИНТЕРВЈУ) Политиката нема да престане да се меша во театарот
„Често мислам дека нашиот театар како да не сака да каже ништо, или тоа што сака да го каже не значи ништо“, вели режисе...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3900, 09.06.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Умре Бихаќка, се роди Павел Шатев
Во предложената листа се предвидува едно име да се избрише од една улица, за тоа да се искористи за ново име за друга улица. Таков е примерот со имињата на Павел Шатев, Мајка Тереза, Васил Чакаларов, Адолф Циборовски. На некои личности, пак, ќе им се укаже чест по нив да бидат именувани два инфраструктурни објекта. Таков е случајот со Мајка Тереза и Тодор Александров. По нив ќе се именуваат и улица и мост.
Фоторетровизор
Интересна недела! Промоции на книги, албуми, изложби, фестивали. ДУИ го прослави 10-годишниот јубилеј, се случија промоции на светски новински фотографии,
Македонските менаџери виртуози во кризни времиња
Горан Антевски, директор на „Раде Кончар - ТЕП“
Златна зора и' удри шлаканица на Грција
Освестување на грчкото општество и барања неонацистичката партија да замине од политичката сцена
Нови ветувања за реконструкција на пругата Битола - Лерин
Министерот Јанакиески наjави дека до краj на годинава ќе биде распишан тендер за избор на изведувач
Разногласие во СДСМ за коалиција со Георгиевски?
Од таборот на Црвенковски негираат дека постои разногласие во партијата во поглед на можната коалиција
Министерска оставка по и-мејл скандал
Мирела Холи смета дека не направила ништо лошо, туку постапила човечки
Докторот на кого му се поклони Норвешка
Д-р Златко Пендовски го стекнал потребното искуство во војната во поранешна Југославија, кога се грижел за ранетите во Вуковар
Појадок кај... „Фиренца“ - Салата со освежувачки вкус
Мојата „Фиренца“ најмногу изобилуваше со кубети, а тие не беа наведени како состојки во менито
Препорачано од уредникот
Борисов: „Не снимајте хитлеровски филмови за нас“
Според бугарскиот премиер Македонија не се заблагодарила искрено за добрината и поддршката што ни ја даваат. Со „Северна Македонија“ ќе имало претензии кон бугарската територија, вели Бојко Борисов
Избегнувајте директно изложување на сонце
Лекарите препорачуваат да се носи удобна и светла облека, очила за сонце и капа, шише вода, а откриените делови да се премачкуваат со заштитни кремови

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Содржини од најновото издание на
САБОТЕН МАГАЗИН


„Прометеј“ се враќа пред „Осмиот патник
„Осмиот патник“ е филмска приказна за борбата на луѓето со злобната и немилосрдна раса на вонземјани. Со „Прометеј“ се прави обид да се објасни од кое точно ќоше на вселената стигнало „суштеството“
Едиторијал
Даниела Трпчевска
Поглед
Сашко Ѓ. Димовски
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Саботни муабети
Огнен Јанески
Мислења
Пол Кругман
Мислења
Џозеф Штиглиц
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |