Број 2865  четврток, 18 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Култура

НУБ ќе отвори руска читалница

Националната и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ - Скопје, Здружението на руски сонародници „Чајка“ и амбасадата на Руската Федерација во Македонија денеска во 16 часот ќе ја отворат руската читалница сместена во библиотеката. Предвидено е да се одржи прослава, а пред присутните ќе се обратат Миле Бошески - директор на НУБ „Св. Климент Охридски“, Владимир Солоцинскиј - амбасадор на Руската Федерација во Скопје и Елена Сиљаноска - претседателка на „Чајка“. (Н.П.)


Статијата е прочитана 35 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Култура
Слики со Александар Македонски од колекцијата на Гуштеров
Надреалната комедија „Апсурдистан“ вечерва на „Синедејс“
Македонската кинематографија во колапс
„Вејка на ветрот“ во трилер-варијанта
Промоција на план за управување со Кокино
Концерт на џез-пијанистот Алјоша Симјановски
Мултимедијален хепенинг за Кочо Рацин
Јубилеј на Втората македонска бригада