-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

ХороскопОвен

Морате да испливате од проблемите, во спротивно очекувајте компликации. Повлечете се и одморете се, а паралелно со тоа размислете каде грешите. Не брзајте, бидејќи тоа нема да ви помогне.Бик

Ова е лош ден ако се занимавате со практични работи, но одличен за уметност. Немојте да ги анализирате премногу работите. Внимавајте на здравјето, не се чувствувате најдобро. Можеби е време за систематски преглед, што мислите?Близнаци

Премногу сте попустливи кон другите. Доброто расположение сакате да им го пренесете на другите, особено на оние на кои им е потребно тоа. Здравјето ви е на завидно ниво благодарение на урамнотежената исхрана.Рак

Грешите ако мислите дека партнерот ви возвраќа со иста мера. Тешко може да се задоволат вашите критериуми. Бидете внимателни и одберете го најдоброто решение, но никако немојте да мислите дека лицето покрај вас е погрешно.Лав

Нема потреба да се грижите и да се нервирате. Плановите ви се остваруваат, но мора да бидете трпеливи, а потоа очекувајте успех. Најдобро е да ги послушате советите од другите, бидејќи тоа ви е потребно.Девица

Потрудете се да бидете поголем оптимист. Тоа е единствениот начин да излезете од проблемите. Земете ги работите во свои раце. Избегнувајте нервози и конфликти. Само со цврста решителност ќе стасате онаму каде што посакувате да бидете.Терезија

Сакате нешто, но и самите не знаете што е тоа. Незадоволни сте и преосетливи. Кога ќе се земе предвид што претрпевте изминативе денови, оправдано ви е секакво однесување. Земајте витамини.Скорпија

Не се чувствувате најдобро и здравјето ви е разнишано. Имате чувство дека премногу давате, а малку примате. Ви одговара осаменоста. Имате здравствена криза што бргу ќе ја надминете.Стрелец

Опседнати сте со неверство. Немојте да бидете непромислени. Можете да се пожалите на работата, но не и на соработниците. Здравствената состојба ви е стабилна, но сепак немојте физички да се преоптоварувате.Јарец

Ниту самите не знаете зошто сте повлечени во себе. Незадоволството не ��акате да го пренесете на другите. Бидете внимателни со исхраната, бидејќи може да се јават проблеми со желудникот.Водолија

Ќе успеете да го остварите сето она што сте го замислиле и тоа благодарејќи на шармот. На приватен план ќе бидете толерантни спрема партнерот. Ве очекува голем успех. Размислете за викенд надвор од градот.Риби

Идејата дека сте незаменливи е сосема погрешна. Бидете внимателни, бидејќи подоцна можете да се каете. Немојте да претерувате со своето однесување. Партнерот сака да ви помогне, но тоа го прави на погрешен начин. Укажете му.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 18°C

Ведро

Петок
Сончево
Макс: 41°C, Мин: 19°C

Сабота
Сончево
Макс: 41°C, Мин: 24°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Големиот предизвик за новиот шеф на „Њујорк Тајмс“
За разлика од Би-Би-Си, Томпсон сега ќе мора да го направи истото во комерцијална компанија во која огласите и прод...
Хрватска: На чевларите им треба поправка
Главниот извршен директор на компанијата го опишува сегашно Борово како бледа сенка на поранешниот гигант, кој сега вогл...
Семејството Мелис најстаро семејство во светот
Деветте браќа и сестри имаат вкупно 818 години, од кои најстарата сестра има 105 години, што е рекорд во Гинисовата книг...
Пукал во воздух на свадба и го убил младоженецот
Инцидентот се случил во кувајтската пустинската област Сулаибија каде има обичај да се пука во воздух на свадби...
Телеграма пронајдена по 68 години
Телеграмата ја реши мистерија за судбината на британскиот војник Гордон Хитон...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |