Број 3633  понеделник, 18 јули 2011
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Онлајн вести

Насловна
Site Meter
Забава

Ева Лонгорија

Добро се снајде во лезбиска улога

Снимањето на комедијата „Без мажи“ е завршено, а славната Ева Лонгорија од старт имаше предрасуди и стравувања како ќе ги сними сцените на секс со жена. Но, екипата и' даде многу комплименти, Ева остана верна на улогата, па дури се надмина и сама себе.

Инаку филмот претставува адаптација на бестселерот на Џејмс Кенон, а улогата на режисерка ја игра Аргентинката Габриела Талјавини. Хероината што ја толкува Ева е предводничка на жени што се принудени да се грижат сами за себе, а нивните мажи не се дома, се борат во граѓанската војна. Проблемите настануваат кога тие се враќаат. Но, жените веќе сосема добро функционираат сами.


#
Статијата е прочитана 1524 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Забава
Живкица Каленикова - радио и ТВ-водителка
Скара, најомилена машка релаксација
Добрата тетка ќе биде супер мајка
Се ожени Јован Јованов

"""