Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Тројца нови членови во македонската група во Конгресот на САД

Демократот Џон Ларсон  и неговите републикански колеги Патрик Тибери и Тед По се тројцата нови членови на македонската група во Конгресот, која с...

Одбележани 11 години од загинувањето на армиските резервисти кај Карпалак

На Карпалак денеска беше одбележана 11-годишнината од загинувањето во заседа на 10-те прилепски резервисти на АРМ...

Cе формира национално тело за справување со компјутерски инциденти

Тоа ќе биде составено од тим на ИТ експерти и има за цел да се заштитат јавните информатички системи од компјутерски криминал...

Вести
Во Македонија и денеска тропски температури
Топлотниот бран продолжува и денеска со температури до 42 степени и УВ индекс 9
Се бара консултант за пругата Бељаковци - Крива Паланка
Консултантот ќе треба да проектира 12 нови мостови, 4 нови тунели, 33 километри отворена пруга и 7,5 километри станичен ...
Бесплатни прегледи за дијабетичари во Систина офталмологија
Сите заинтересирани пациенти потребно е претходно да се јават и да го закажат својот преглед во саботите, од 1 до 31 авг...
Во комбе-канцеларии ќе се аплицира за субвенции
Земјоделците ќе можат административните работи да ги завршат во мобилните канцеларии на Министерството за земјоделство...
(ФОТО) Положени венци пред споменикот на загинатите припадници на АРМ од 2001
Пожар во близина на рафинеријата ОКТА
Крајот на набљудуваната независност на Косово според планот
Приврзаници на „Златна зора“ нападнаа полициско возило во кое имало имало имигрант
Пирана уловена во реката Марица
Над 1,5 милиони Кинези евакуирани пред налетот на тајфунот Хајкуј
Економската состојба на фирмите понеповолна од лани
„Убиениот“ руски генерал се сретна со новинари во Москва
Загина параглајдерист од Виница
Јорданскиот крал стравува од распад на Сирија
Локализиран пожарот кај аеродромот Стенковец
Црногорските хотели стануваат „геј-френдли“
Се влошува ситуацијата во Алепо
Шкотскиот парламент нема право да свика референдум за независност
 
Магазин
(ИНТЕРВЈУ) „Охридско лето“ широко ги прима различните естетики
„Големите драмски автори ги профилираат своите политички ставови и покажуваат со прст на недостатоците“, вели Ѓорѓи Јолевски
„Анаморфозис“ - нов албум со кларинетистот Васко Дуковски
На албумот Дуковски свири заедно со ансамблот за современа музика „Талеа“, а изданието содржи дела од познатиот италијан...
Првата дама на Северна Кореја фотографирана со луксузна чанта на Диор
На фотографијата, која е без датум, се гледа сопругата на лидерот Ким Џонг-ун со чанта на Кристиан Диор - што е луксуз з...
Камерниот хор „Св. Климент Охридски“ вечерва во црквата Света Софија
На програмата на концертот што ќе се одржи вечерва во катедралната црква Света Софија се дела на Македонски, Лвов, Рахма...
Во Охрид 11. издание на музичкиот фестивал „Balkan Music Square“
На 10-ти и 11-ти овој месец во Античкиот театар во Охрид ќе се одржи единаесеттото издание на традиционалниот музички фе...
Спорт
Реприза на Пекинг за Лиу Ксијанг
Лиу Ксијанг не ја заврши квалификациската трка на 110 метри со пречки, откако ја удри првата пречка со испружената нога и падна на патеката
Ниту еден медал за Американците во бокс!
По само едната бронза во Пекинг, ова се први Игри на кои САД не освоија ништо во благородната вештина...
Бразил – Мексико во финалето
Фудбалерите на Бразил и на Мексико ќе играат во финалето на машкиот олимписки турнир...
Динамо Киев и БАТЕ Борисов се пласираа за баражите од Лигата на шампионите
Екипите на Динамо Киев и на БАТЕ Борисов постигнаа победи на гости во реванш натпреварите од 3.коло од квалификациите и ...
Олимпискиот шампион го совлада светскиот првак во четвртфиналето
Бразил во четвртфиналето по голема борба ja совлада Русија и се пласира во полуфиналето на женскиот одбојкарски турнир...
„Дрим тимот“ ја мина и Аргентина
 

Најнови вести
Време
Скопје, 36°C

Делумно облачно

Среда
Ведро
Макс: 37°C, Мин: 18°C

Четврток
Делумно облачно
Макс: 36°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Пирсон на 100 метри со пречки победи со нов олимписки рекорд
Австралијката на 100 метри со пречки победи со време на нов олимписки рекорд – 12.35 секунди...
Преглед на освојувачи на медали – Лондон 2012 – 11.ден
По единаесетиот натпреварувачки ден 73. држави имаат освоено медали...
Исинбаева остана без златен медал
Фаворитката за златниот медал во скок со стап во женска конкуренција Русинката Елена Исинбаева неуспеа да го одбрани прв...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3948, 06.08.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Лустрација - Данчо Чеврески: Апсолутна невистина е дека сум бил кодош
Во документите објавени на интернет стои дека познатиот актер соработувал со службите од 1987 до 1995 година и ги информирал за лица од граѓанската десница, под псевдонимот „Фердо“, „Поет“, “Врховен“ и „Миладиново“
Сиртаки под Ајфеловата кула
Овој настан беше една од многуте иницијативи со кои се спасува имиџот на Грција во светот
Полициско-родителска полноќна прошетка низ тетовските кафулиња
Мешаната патрола ги обиколи јавните собиралишта за да види каде и како се забавуваат младите
Злато за крај на златната кариера на Фелпс
Најуспешниот олимпиец триумфира и на 4х100 м мешано, оставајќи зад себе 22 олимписки медали, од кои 18 златни
Здравје - Алергиите не се изгореници од сонце
Алергијата не треба да се меша со изгорениците предизвикани од сонцето, затоа што алергиите се поопасни, а можат да бидат и фатални
Oбјавени имиња на уште 12 лустрирани
Никој не знае до каде ќе оди објавувањето имиња на интернет
Фирмите бараат месари, а младите сакаат дипломи
Хемичари, информатичари, брокери, готвачи, возачи... се меѓу најбараните професии на специјализираните интернет сајтови
Скопјани изгореа чекајќи автобуси на горештините
Аеродромци и Карпошовци се жалат дека се отсечени од одредени делови од градот
Сондата „Кјуриозити“ слетува на Марс
„Седумминутен терор“ ќе следува кога сондата со 20.921 км на час ќе влезе во атмосферата на Црвената планета
Препорачано од уредникот
Соседите не дозволуваат реновирање на Саат кулата во Штип
Веќе три години за овој споменик на културата, бизнисменот Сашко Миладинов е спремен да донира 50.000 евра
Владата ќе вработи 2.000 невработени и нови 400 кај познат работодавач
Лицата ќе добиваат надомест од 7.600 денари месечно, а ќе бидат осигурани во случај на несреќа при работа

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
Нишај врата, земај пратеничка плата!
Пратениците Ана Павловска-Данева, Изет Зеќири и Миле Пачемски имаат дозвола од спикерот Вељаноски да се занимаваат дополнително со нивната примарна дејност
Поглед
Наум Котевски
Мислења
Манчо Митевски
Меридијани
Ијан Бурума
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |