Број 3407  петок, 15 октомври 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон
Магазин
Вести
Site Meter

Кајли Миног

Жртва на погрешна дијагноза за ракот на дојката

Во неодамнешното телевизиско шоу на Елен Деџенерис, Кајли Миног раскажа дека нејзините доктори прво и' поставиле погрешна дијагноза, кажувајќи и' дека е сосема здрава. Сепак, набрзо и' беше откриен рак на дојката. Имено, во мај 2005 година, популарната австралиска пејачка го откажа гостувањето на фестивалот „Гластонгури“ и остатокот од тогашната светска турнеја „Шоугрлс“. Подоцна се дозна дека има рак на дојката и дека се наоѓа во болницата во Мелбурн. Пејачката имаше 37 години. Кај Елен Деџенерис кажа за лажната дијагноза и непрофесионалноста на медицинскиот тим што се грижел за неа. Во јавноста владееше особено голем интерес за здравствената состојба на џебната Венера, па дури и австралискиот премиер Џон Хауард јавно и' посака брзо закрепнување и колку што е можно побрзо враќање на музичката кариера. По хируршката интервенција, Кајли отпатува на хемотерапија на институтот „Густав-Рус“ во близината на Париз. „Третманот на хемотерапија е како да ве погодила нуклеарна бомба“, рече Кајли.


#
Статијата е прочитана 1951 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Насловна
Магазин
Тиквешански
Наjдолгата смена
Македонско-бугарски историски контроверзии (6)
Никој не успеа да го замени
Забрана за снимање во Босна
Непотизмот е опасен вирус на Медицински
Денот на булката
Во Нов Зеланд алкохолот поевтин од водата
Едните бараат младост, другите искуство
Мандат на кредит
Ајша доби нов нос и... живот
Самарас му рече збогум на Мицотакис
Металург го прегази Вардар во дербито
Наезда од бивши ЈУ-пејачи
Валканиот ендек
Кој ако не сестра?
Чиле слави за спасените
Запленети еден милион лажни лекови
Јатрви на плот
Бебињата на вештачка храна склони кон дебелеење
Фиџи не знае каде им е независноста
Антихороскоп
Стил
Неделен хороскоп
Или газда на општествен стан, или со куферите надвор
Контрадикторна
Отворете очи, врие од отровни играчки!


MEPs voice outrage over Romania's media policy
Hungarian parents paid to keep toddlers at home
Bulgaria deploys helicopters to hunt tax dodgers