Број 2872  петок, 26 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Хроника

Со нож сакал да го убие соселанецот

Полицијата поднесе кривична пријава против Ќ.М. (53) од гостиварското село Србиново затоа што се обидел да го убие соселанецот А.А. (48) поради имотноправен спор. Според МВР, двајцата соселани се скарале, по што Ќ.М. со нож го пробол А.А. во градите и по телото. Повредениот бил пренесен во болница. (Г.А.)


Статијата е прочитана 360 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Хроника
Ограбена црквата „Св. Богородица“ во Тетово
Фатени ограбувачи на таксист
Годинава во сообраќајни незгоди загинаа 140 лица
Ученици и студенти се степале за кошарка