Број 2861  сабота, 13 декември 2008
Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Со девалвација ќе изгубат сите

Власта и НБМ упорно демантираат дека е можна промена на курсот на денарот
ЕУ го повика светот да ја следи во мерките за климатските промени
Државата незаинтересирана да гради автопатишта

Во буџетот за идната година не е предвиден ниту денар за изградба на нов автопат
Димитров не сака да биде во сенката на Јолевски

Попушта конструкцијата на тимот за преговори околу името што го промовира неодамна Владата
Историско седмо место за Македонија

Со победата над Белорусија домаќинот стигна до својот најголем успех на ЕП
Повторно уреднички смени во Канал 5
„Бучим“ се затвора, Радовиш пред економски колапс
Швајцарија влезе во шенген-зоната
„Ки естејтс“ ќе гради недвижен имот кај нас
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Анкета
Дали сте за легализација на проституцијата?:
да
не
Вкупно 3611 гласа
ЕДИТОРИЈАЛ
Жаклина Хаџи-Зафирова
Поглед
Билјана Ангеловска
На прва топка
Фарко Шакири
Мислења
Филип Петровски
Мислења
Бошко Нацевски

Фељтон
Ресенецот Љапчев бил бугарски Бизмарк


Втора страница
Комисиска тезга
Димитров не сака да биде во сенката на Јолевски
Карикатура
Род Благоевиќ
Verbatim
На прво место
САД нема да ја менуваат политиката спрема Македонија
СДСМ застана во одбрана на Бучковски
Анкети многу, кандидати нема
Државата незаинтересирана да гради автопатишта
Политика
Вонредните парламентарни избори не' чинеа 3 млн. евра
Повторно уреднички смени во Канал 5
Правила за медиумски настап на изборите
Македонија
Радовиш пред економски колапс
Секој трет Македонец живее во сиромаштија
Ракот на дојка во пораст, мамографијата несигурна
Збрка околу рецептите за лекови
Рибниот фонд во Велес се уништува
Реконструирана машката зграда во СД „Стив Наумов“
Систем за управување со отпад во три општини
Ќе се зголемат платите во МАНУ
Економија
Со девалвација ќе изгубат сите
Новата методологија може да ја остави Македонија без струја
Промени во раководната структура на ИМБ
Новогодишни честења за корисниците на „Т-мобиле“
„Ало“ - секој втор месец без претплата
„Т-мобиле“ не ја коментира истрагата за проневера
„Ки естејтс“ ќе гради недвижен имот кај нас
Разговори со тројца во припејд за 0 денари од ВИП
Да се искористат обновливите извори на енергија
Нов возен ред на железницата
„Џенерал моторс“ пред банкрот, „Крајслер“ чека ред
И Русија влезе во рецесија
Хроника
Велосипедист загина во Струмица
Пријава против две лица за измама
Грешка во комуникација причина за смртта на работникот во „Макстил“
Судењето на градоначалникот Тодоровски пред завршница
Таткото загина, ќерката тешко повредена во сообраќајка
Георгиевски пак не се појави на судењето на Тупурковски
Едиторијал
Компјутерите ги изместија чекорите
Анализа
Мислења
Протестите во Грција како повод
Некои нови „херои“
Скопје
Законска рамка за изградба на катна гаража во Аеродром
Корисниците можат да иницираат нови правила за „Топлификација“
Божикни претстави на учениците од „Нова“
Планинарење и дружење на Матка
Таксистите пак ќе штрајкуваат ако не им се исполнат барањата
Забава
Повторно на филмското платно
ВИП
„Министерот“ - прва македонска ТВ-серија на албански јазик
Сака да се врати во „Тејк дет“
Во блажена состојба?
Писма
Директорката и камерите
Отворено писмо до Антикорупциска
Свет
Полицијата уби тинејџер во Австралија
Човечки синџир околу Мумбаи
Швајцарија влезе во шенген-зоната
Санадер подготвен да го посети Белград
Никола Саркози импресиониран од своето претседавање
Индиските адвокати не сакаат да го бранат напаѓачот од Мумбаи
Грција ќе ослободи пет илјади затвореници
Снег ја затрупа Австрија
Култура
Богат викенд на „Синедејс“ со дванаесет европски филма
Фотографии на тетовскиот клуб „Чкрап“
Ризница на непроценливо богатство
Кејт Винслет и Мерил Стрип со две номинации за „Златен глобус
Втемелувач на македонската музикологија
Виенскиот новогодишен концерт под палката на Даниел Баренбоим
Спорт
Бостон со импресивен скор од 21 победа и два пораза
Само Роб Вилијамс знае дека плива за Македонија!
Историско седмо место за Македонија
Викендов повторно 16 директни фудбалски преноси
Норвешка и Германија фаворити за финале, извиси Романија
Класично навиваштво
Кралевите „без војска“ во светската класика против Барса
Фудбалски вести
Ни трага ни глас од напаѓачите на Стража
„Кометал“ останува цврсто на ставот - нема враќање во Вардар
Италијанците ги „урнаа“ Русите на 4х50 м мешано