Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
18.10.2012, 12:37

Алесандра Амброзио во градник од 2,5 милиони долариМанекенката ја добила понудата три седмици по раѓањето на синот Ноа, па напорно вежбала за на ревијата и на фотографиите да покаже завидна фигура

Иако се породила пред само пет месеци, Алесандра Амброзио е избрана да го рекламира градникот на „Викторијас сикрет“, вреден 2,5 милиона долари. Манекенката ја добила понудата три седмици по раѓањето на синот Ноа, па напорно вежбала за на ревијата и на фотографиите да покаже завидна фигура.

Кога ја добила понудата на ревијата на „Викторијас сикрет“ да го носи градникот „Флорал фантази“, направен од аметисти, сафири и рубини, Алесандра Амброзио (31) била многу нервозна. Се уште го доела синот Ноа, но сепак се одлучила да си ја доведе фигурата до совршенство за да не мора да се откаже од привилегијата за која сонува секој ангел на „Викторијас сикрет“.Мајката на две деца, мажена за бизнисменот Џереми Мацура,открила дека од лекарот морала да бара дозвола да започне со вежбање. Можноста да носи градник, во чие средиште се наоѓа дијамантски цвет од 20 карати, претставувало вистинска мотивација за убавицата, која набрзо почнала да практикува јога и прошетки, а потоа и пилатес.

Трудот се исплател и а Викторииниот ангел повторно е подготвена за модната писта. Ревијата на „Викторија сикретс“ ќе се емитува на 4. декември на каналот Си-Би-Ес. Алесандра Амброзио ќе биде главна ѕвезда, со градник и ремен кои содржат 5200 скапоцеи камења.Статијата е прочитана 812 пати.

Испрати коментарТрпчески свири заводливо, вели лондонската критика
(ФОТО) Одличен старт, но за селектирана публика
Во српското списание „Акт“ раскази на македонски автори
Скопска премиера на мјузиклот „Декамерон“
Богат викенд на „Скопски џез-фестивал“
Изложба во Детски ликовен центар
(ФОТО) Љутикова го затвори првиот дел од „Модниот викенд“
Сe зголемува грижата за домашното музичко творештво
Се породи Сашка Димитровска, добредојде за Иан
Американски, дански и африкански звуци за старт на „Скопски џез-фестивал“
„Декамерон“ - мјузикл за убавината на животот
Почина Силвија Кристел позната по улогата во Емануела
Мистериозно исчезнување на првата дама на Северна Кореја
Лидија Димковска го промовира романот „Резервен живот“
„Црвено“ со Македонската филхармонија
Викторија Бекам во куќата на Коко Шанел
„Адам“ од Говрлево спореден со „Мислителот“ на Роден
Џејми Оливер се жали од „масовни кражби“
(ФОТО) Пластичен свет со фолклор во вибрациите на Александра Митковска
Саат-кулата во Гостивар си го врати стариот лик
Порноактерка Сарли амбасадорка на културата на Аргентина
Ќе се жени скокачот од вселената
(ФОТО) Марлен Дитрих - испирација на колекцијата на Јована Филиповиќ
(ФОТО) Марлен Дитрих - испирација на колекцијата на Јована Филиповиќ
Револуционерниот Ентони Брекстон го отвора „Скопскиот џез-фестивал“
Дуо Стефановски гостува во Софија
(ФОТО) Во Тајван отворен картонски ресторан
Романот „Татковите книги” на академик Старова објавен во Америка
Bеле Смилевски добитник на наградата „Григор Прличев“ за најдобра поемa
(ФОТО) Македонска невеста на сајтот на светски познатата дизајнерка Меги Сотеро
(ФОТО) Кој е Феликс Баумгартнер, човекот кој го восхити светот
„Адам од Говрлево“ во Цанкарјев дом
Почина фронтменот на КУД „Идиоти“
„Работниците умираат пеејќи“ гостува во Скопје
(ФОТО) Награда за животно дело за Кенго Кума
Молитвено чествување за Тоше Проески

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 2°C

Ведро

Понеделник
Сончево
Макс: 23°C, Мин: 7°C

Вторник
Сончево
Макс: 24°C, Мин: 8°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (31)
Власта ништо не може да ја замени. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Човекот поет нема друг избор освен да пишува
„Пазарната логика се наметнува како валиден репер дури и за книжевните вредности“, вели поетот Владимир Мартиновски...
Како умре Моамер ел Гадафи?
„Хуман рајтс воч“ изготви извештај за последните денови на либискиот водач насловен како „Крвна одмазда во Сирт“...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |