Број 3627  понеделник, 11 јули 2011
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Онлајн вести

Насловна
Site Meter
Хроника

Градежник почина од струен удар

Завчера околу 16 часот во кумановското село Романовце, Кумановско, во куќата на С.Н.(36) дошло до несреќен случај во кој животот го загубил Будимир Т.(57) од населбата Карпош. Имено, додека изведувал градежни работи, Будимир Т. држел в раце црево од пумпата преку која се исфрлал бетон. Во моментот кога се допрело до жиците на далновод што поминувал во близина, настанал струен удар од кој Будимир Т. паднал на земја и набргу починал. (Љ.С.)


#
Статијата е прочитана 958 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Хроника
Мобилна контрола против активните шверцери
Двајца скопјани ограбиле 11 викендички
Смрт од убод од инсект
Загина дете сечејќи дрва
Заскитан куршум завршил во шофершајбна

"""