Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Почина Арбен Џафери

Почесниот претседател на ДПА Арбен Џафери почина денеска околу 16 часот од последици на мозочниот удар што го доживеа пред една недела....

Бесими за настанот во Слупчане се повикува на Рамковниот договор и Уставот

На прашањето дали за завчерашниот настан имало координација со Претседателот и со премиерот, министерот за одбрана се повика на Уставот...

Пандев - Сакаме победа пред Хрватска и Шкотска

Македонија вечерва (20,30 ч.) против Литванија во последен тест пред стартот на квалификациите за СП 2014...

Вести
Иванов: АРМ да не се злоупoтребува за политички и партиски цели
Како што стои во денешното соопштение од Кабинетот, Претседателот побарал од надлежните расветлување на случајот во Слупчане и утврдување на постоење на злоупотреба на службената должност
Почина Арбен Џафери
Почесниот претседател на ДПА Арбен Џафери почина денеска околу 16 часот од последици на мозочниот удар што го доживеа пр...
(ФОТО) Средба на Бесими со поранешните министри за одбрана и началници на ГШ
Заеднички било заклучено дека е потребно ваквите средби да станат традиционални годишни во интерес на македонската одбра...
Почнува првиот уписен рок на државните универзитети
На петте државни универзитети има вкупно 28.988 слободни места, од кои за редовни студенти во државната квота се об...
Британија прва ја напуштa ЕУ
Пендаровски: Случајот во Слупчане е без преседан
Германија се подготвува да и каже збогум на Атина
(ФОТО) Во Австралија сите цигари ќе бидат во исто пакување
Бахаљ: Штедете, немојте да јадете
Пожарот во „Јасен“ ставен под контрола
Најчести жртви на семејно насилство се жени со пониско образование од рурални средини
(ФОТО) Протести во Скопје - Аман, доста е од скапа струја, парно и бензин!
Ја грабнал и ја претепал бившата девојка
Фатен крадецот од домот на Стив Џобс
За третина помали платите во државниот сектор во Грција
Марк Томпсон од Би-Би-Си ќе раководи со „Њујорк тајмс“
Еквадор демантира дека Асанж добил азил
ПКК со киднапирањето пратеник сакаше пропаганда
 
Магазин
Специјална награда „Златна камера 300“ за Кристијан Бергер
Aвстрискиот кинематограф Кристијан Бергер стана филмска атракција по „Белата панделка“ на Михаел Ханеке, закитувајќи се со номинација за Оскар
Ван Гог, Галија и Дубиоза Колектив на годинашниов „Тиквешки гроздобер“
Манифестацијата „Тиквешки гроздобер“ ќе биде отворена со ликовната колонија „Михајлово 2012“ и традиционалниот фестивал ...
Најубавата Македонка ќе се избира на Велешко Езеро
Во трка за победничка се наоѓаат петнаесет финалистки кои ќе имаат неколку претставувања, а за нивниот избор ќе одлучува...
Филмот „Татко“ вечерва на „Бит фест“
На програмата на „Битолско културно лето“ вечерва е проекцијата на хрватскиот филм „Татко“ во режија на Далибор Матаниќ...
Англичанец обвинет за „ѕиркање“ во соблекувалните на кинеските пливачки
Инцидентот се случил пред почетокот на Олимписките игри, додека кинеските олимпијци беа на специјални климатски подготов...
Во с. Блатец вечерва завршува патувачкото кино на Македокс
Спорт
Пандев: Сакаме победа пред Хрватска и Шкотска
Македонија вечерва (20,30 ч.) против Литванија во последен тест пред стартот на квалификациите за СП 2014
Македонија падна на 34. место
„Црвено-жолтите“ практично забележаа пад од едно место на светската листа каде што по освоеното четврто место на ЕП Литв...
На Франк Рибери и Карим Бензема ќе им се суди
Малолетничката Заја денес, благодарејќи на ова афера стана ѕвезда и неодамна лансира своја модна линија на долна женска ...
Квалификациите клучни и сезонава во Формула 1
Во 55 отсто од трките годинава победија возачи што стартуваа од пол-позицијата...
Македонските надежи поразени од Португалија
Репрезентацијата на Македонија до 21 година е поразена во пријателски фудбалски натпревар од Португалија на гостувањето ...
Бајнам на експериментална терапија на коленото
Марадона би работел како тренер во Кина
 

Најнови вести
Време
Скопје, 32°C

Делумно облачно

Среда
Ведро
Макс: 32°C, Мин: 16°C

Четврток
Сончево
Макс: 35°C, Мин: 18°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Првиот интерактивен патописен филм се снима и во Македонија
„Дојче телеком“ и наградуваниот режисер Асгер Лет се здружија во создавање на холивудскиот игран филм „Продолжи“...
Египќанецот Морси ги предизвикува предвидувањата
Човекот, кој до неодамна беше познат како без шарм и случаен претседател, ги тргна настрана неговите ривали и ја засили ...
(ФОТО) Пуштен во употреба проширениот булевар „Свети Климент Охридски“
На официјалното пуштање присуствуваа премиерот Никола Груевски и градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски...
Данило Киш е еден од најголемите европски писатели
Мешајќи го реалното и измисленото, моќта на приказните на Киш лежи во нивната способност да ја доловат вистината со попр...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3915, 27.06.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Македонската црвена линија недостижна
Изјавата на премиерот дека само со ново раководство во СДСМ ќе може да изгради државен став за името ги оддалечува двете главни партии
(ИНТЕРВЈУ) Владата моментно нема пристап до парите од ММФ
Александар Тиеман, претставник на ММФ во Македонија
Ја охрабрував Ејми пред настапи во живо (2)
Ова е втор дел од сеќавањата на Мич Вајнхаус, таткото на Ејми
Весли Кларк ќе инвестира 5,6 милијарди долари во Косово
Поранешниот генерал сега раководи со канадската енергетска корпорација „Енвидити“
Нова бронза го покри Скопје за еден ден
Речиси истовремено дојаваа два петметарски коњаника, стаса споменикот на основачите на ВМРО, а се формираа и две нови градилишта
За три години струјата поскапи за 50 отсто, наскоро ќе има ново
Надлежните молчат, а неофицијално од јули струјата ќе скокне за најмалку 8 проценти
Идинината е во „дот.ком“ генерацијата, а не во пропагандите од 19 век
Силвана Бонева му одговара на бугарскиот европратеник Димитар Стојанов кој тврди дека таа му рекла дека е Бугарка
Почна „летната сезона“ на крадење во Битола
Битолската полиција презема мерки за спречување на кражбите
Во Шуто Оризари пет години нема гинеколог
Министерот Никола Тодоров вети дека за 15 дена ќе распише оглас за концесија за матичен гинеколог
Последното семејство биволи во Пелагонија пред изумирање
Од млекото од бивол, чија масленост изнесува над 9 млечни единици, се прави брендираното сирење моцарела
Грижите - стој, соништата - напред
Море, планина, спа-центар... Го испланиравте ли одморот? Еве што одговорија познатите
Препорачано од уредникот
Од Источна Македонија е иселен цел град од 15.000 жители
Во помалите општини речиси никој не се враќа откако ќе заврши факултет. Ако не замине во Европа, најчесто останува во Скопје
Европска банка: Направете добар проект и ќе ви дадеме пари за гасоводот
Според очекувањата на ЕИБ, гасификацијата на Македонија ќе чини околу 308 милиони евра

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


На прво место
Полемика-Новинарството се дави во контејнер со смрдливо ѓубре
Новинарките Мирка Велиновска и Билјана Секуловска по повод последните бранувања во медиумскиот простор предизвикани од потпишувањето на Договорот за декриминализација на клеветата, за „Утрински весник“ одговараат на шест прашања за состојбите во медиумите
Едиторијал
Љупчо Поповски
Поглед
Тина Иванова
Мислења
Нано Ружин
Мислења
Панче Наумов
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |