-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

ХороскопОвен

Пожелно е да се спуштите на земја кога се во прашање плавењето на планови. Осаменоста не е вистинско решение. Дружете се со личности во кои имате доверба, тие ве советуваат и ве разбираатсамо така ќе најдете мир. Одморајте се, другото може да почека.Бик

Бидејќи потрошивте многу енергија, морате малку и да се одморите. Изолирајте се од околината ако сакате да направите успешни планови за следните потези. Единствено партнерот може да ви прави друштво. Ова е вистински момент за психофизичка релаксација.Близнаци

Ви годат убави работи, а посебно љубов и уметност. Ако сакате да се чувствувате убаво, морате да ги следите своите внатрешни потреби. Не жртвувајте се за другите, така нервозата и незадоволвството ќе ви бидат поблиски.Рак

Ви претстои голема пресвртница во животот од која се плашите, што е и нормално. Кога би биле отворени за иновации, далеку ќе дотуркате. Потребно ви е опуштање, потрудете се слободните моменти да ги поминете во друштво на адекватни личности.Лав

Бидејќи неуморно работите и максимално се исцрпувате, можна е нервоза комбинирана со емотивна напнатост. Доколку некој се потруди да ја ограничи вашата слобода на движење, тешко нему. Една средба ви буди надеж, дочекајте ја подготвени.Девица

Вложувате огромен напор за да ги завршите обврските, но не ви е тешко бидејќи сте свесни за целта. Денот е создаден за уживања, можеби заборавивте како изгледа тоа, но ќе се потсетите. Љубовта, уметничките случувања и останатите задоволвства денес ви се во прв план.Терезија

Почнете да се учите на трпеливост. Времето брзо поминува, па додека да трепнете, на вашите маки ќе им дојде крај. Насочете се кон себе, здравјето и избегнувајте големи расправии. Можни се настинки, имунитетот ви е намален.Скорпија

За нешто интензивно сонувате. Бидејќи не уживате во моментот, можете да погрешите. Сакате однапред да се обезбедите, но околностите ве спречуваат во тоа. Финансиската ситуација се подобрува, добивате признание.Стрелец

Работите се одвиваат со задоволувачко темпо, но сакате да ги забрзате. Кога подобро ќе размислите, немате причина да ги забрзувате работите. Доколку го забавите темпото, ќе бидете задоволни и ќе избегнете изложеност на ризици.Јарец

Иако ситуацијата ветува, вие повторно сте песимисти без причина. Недовербата ве блокира и ве ограничува во размислувањата. Тоа е типична особина на овој знак. Сериозно гледате на животот, идеално на љубовта, едноставно уживате.Водолија

Постојано сте насочени кон љубовта, тоа е паметно, треба да ги искористите сите шанси. Ви годи чувството дека сте сакани, но не сакате партнерот да ве дави со честите изливи на нежност. Имате одврзани раце на сите полиња.Риби

Воспалението на мускулите е знак дека претеравте со работа. Тоа се однесува на практичните и неуморните припадници на знакот. Немате време да размислувате кој ве сака, а кој не. Околината и љубовта денес за вас се небитна работа.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 24°C

Ведро

Сабота
Сончево
Макс: 39°C, Мин: 18°C

Недела
Ведро
Макс: 35°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 7 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Британците очекуваат жетва на медали
Домашниот тим на Игрите во Лондон ќе има 542 спортиста што е рекорден број натпреварувачи од Велика Британија на една ол...
Леброн Џејмс најплатен спортист на Игрите
Од договорот со Мајами добива 13 милиони, останатите 40 легнуваат на неговата сметка од вносните зделки со спонзори...
Олимпиското злато вреди 620 долари
Трудница на Олимписките игри
Брајант не може да замисли да не освои злато
Семенја ќе го носи знамето за ЈАР

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |