Број 3330  понеделник, 12 јули 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Хроника
Сакал со јаже да го задави татка си


Син под дејство на алкохол се обидел да го обеси татка си во семејната куќа во струмичкото село Мокриево. Според МВР, четириесет и петгодишниот Д.Г. во петокот изутрина, околу 2 часот, влегол во собата на својот татко А.Г.(89) и додека тој спиел почнал да го тепа. Таткото го пријавил случајот во полициска станица, тврдејќи дека син му бил пијан и без никаков повод и причина го удирал во пределот на главата.

„Во еден момент таткото успеал да се оттргне и да побегне надвор од куќата. Истиот ден, околу 11 часот, синот повторно го нападнал татка си. Во рацете држел јаже, кое во еден момент го ставил околу неговиот

врат и му рекол дека со него

ќе го обеси“, соопшти полицијата. СВР-Струмица презема мерки за расчистување на настанот. (Д.Т.)

#
Статијата е прочитана 1308 пати.

Испрати коментар

Од: fatima
Датум: 12.07.2010 10:39:01
nisto nemije cudno jas ziveam daleku od tatkovinata kerkami so golemi maki ja izgledav de vcera i jas jadov kotek od neja .mije zal za gospodinot neka go tuzi i neka se otkazit od sinot.pozdrav

Најди! во Утрински
Хроника
Место „Лојд“, француска фирма ќе ги проверува бродовите
Што кријат посвојувањата во странство
Изгоре стан на петчлено семејство
Бесен коњ повреди газда