Број 2865  четврток, 18 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Забава

КЕТИ ПЕРИ

Модна линија за жени што не се кукли

Изведувачката на хит-песната „Јас бакнав девојка“, Кети Пери, одлучила музичкиот свет да го освои и со своја модна линија, но покрај оригиналните замислени модели, како добар пример ќе и' послужат и колекциите на Агнес Дин и Дита фон Тис.

„Отсекогаш сум сакала да експериментирам со облеката и сум се трудела да изградам свој стил, кој секогаш бил инспириран од Лолита-девојките“, изјавила Пери, која додала дека за вистинска модна икона ја смета Дита фон Тис, која претставува една од најголемите кралици на бурлеската.

Контроверзната пејачка истакнала дека дополнителен дел од стилот е и нејзиниот цврст карактер, кој и' помогнал во неколку наврати да се почувствува силно и супериорно во однос на другите.

„Секогаш го кажувам тоа што го мислам. Јас сум реална личност, а не некоја кукла што излегува од чија било хотелска соба. Ги правам сите нешта што ги прави секој нормален човек. Јас сум вистинска зачинета девојка“, додала Пери.


Статијата е прочитана 97 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Забава
Инспекторот Колумбо не знае за себе
Промоција на албум на новите тинејџ-херои
„Браќата Тавитјан“ на голем концерт во Скопје