Број 3410  вторник, 19 октомври 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон
Вести
Site Meter
Политика

Нов рок за концесионер за патиштата

Рокот за избор на концесионер на дел од патиштата по должина на Коридорот 8 е продолжен за еден месец, па наместо во петокот на 16 октомври, сега дури кон средината на идниот месец ќе се знае кои компании се квалификувале во втората фаза. Ова е шеста измена на условите на постапката за избор на концесионер, кој ќе треба да ги доизгради, реконструира и одржува автопатите. Откако ќе биде познато кои компании се квалификувале во втората фаза, тие ќе бидат повикани да достават официјални понуди. (Б.А.)


#
Статијата е прочитана 442 пати.

Испрати коментар

Од: Mirko Trajceski
Датум: 19.10.2010 12:26:24
Videte kolku se seriozni detistava. Namesto drzavata da si gi odrzuva avtopatite i naplatuva patarina (gotovi pari) tie im gi davaat na stranci ili nasi "biznismeni". Isto kako so telekomot, energostopanstvo, cementara, rudnikot na mermer -prilep. Luda rabota.

Најди! во Утрински
Политика
Секој четврт тендер поништен
Ќе се расчистува со духовите од минатото
Нови маки за болните од леукемија


EU to move ahead on Serbia accession, add tough conditions
Bulgaria's landmark anti-mafia case unravels
Hungary waters down procurement rules for EU presidency