Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

За Груевски критиките од Стејт Департментот се стандардни

Македонскиот премиер ги отфрли острите критики од американскиот Стејт Департмент. Според него, тоа го пишувало и изминатите години за сите земји од ре...

НАТО - Влез во Алијансата откако ќе се реши името

Од НАТО одбиваат да одговорат на прашањето дали Грција го руши еден од столбовите на Европската унија и Алијансата...

Македонија се' уште има проблем со човековите права

Најважен проблем беше владиниот неуспех цело��но да го почитува владеењето на правото, оценува Стејт департментот...

Вести
Иванов-Прамер: Потврдени заложбите на Австрија за интеграција во ЕУ
Македонскиот претседател денеска се сретна со претседателот на Националниот совет на Република Австрија
Три бизнис-посети на Италија, една инвестиција
„Технохозе“ засега е единствената компанија која треба во јуни да стартува со производство во Бунарџик...
Нов правилник за дополнителната работа на лекарите
Ова денеска на прес-конференција го соопшти министерот за здравство, Никола Тодоров...
Црвенковски го внесе идентитетот во разговорите со Грција
Бесими: Ќе бараме интензивен дијалог со Грција
Двајца загинати во две тешки сообраќајки
Во Охрид се самоуби жена скокајќи од четврти кат
Македонија четврта во регионот по квалитет на услугите
Уапсен „мозокот“ на трговијата со органи во Косово
Тепачка во украинскиот Парламент поради рускиот јазик
Малолетна струмичанка грабната и силувана
Брејвик бара да го прогласат за здрав
Оланд ги посети француските војници во Авганистан
 
Магазин
(ВИДЕО) Калиопи во финалето на Евросонг!
Калиопи настапи како втора во втората полуфинална вечер и со моќен настап заслужено обезбеди пласман во финалето кое ќе се одржи во сабота
„Здраво млади“ - фестивал што ветува
Првата вечер помина во знакот на диџеите Реболједо од Мексико и Матијас Агуајо од Чиле...
Торстен Вогес и Ханес Вегенер во „Соба со пијано“
Познатите германски актериќе бидат дел од новиот игран филм „Соба со пијано“ на режисерот Игор Иванов-Изи...
Благој Нацоски со нова улога во Италија
Најпознатиот македонски тенор по едномесечни подготовки во главниот град на италијанскиот остров Сардинија, Калјари, веч...
„Војводката на чардашот“ од Калман вечер во МОБ
Спорт
Тошак ги поведе избраниците на дуел со Роналдо
Македонската фудбалска репрезентација отпатува за Португалија, каде што утревечер од 19,15 часот во Леирија ќе одигра пријателски меч со домашната селекција
Војдан со шампионската титула во Украина
Македонскиот репрезентативен бек и неговиот тим на гостувањето кај Авзомаш славеа со 84:79 и ја заокружија финалната сер...
Мајами во финалето на Источната конференција
„Жешките“ ја совладаа Индијана на гости со 105:93 и ја добија меѓусебната серија со 4:2 во победи...
Епска победа на Гвардини над Кевендиш
Во епската битка младиот Италијанец на крајот го надмудри светскиот шампион и стигна до својата прва победа во кариерата...
Богдановски 38. во Европа на 200 м слободно
 

Најнови вести
Време
Скопје, 18°C

Претежно облачно

Сабота
Грмотевици
Макс: 21°C, Мин: 12°C

Недела
Обилни врнежи
Макс: 22°C, Мин: 10°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3888, 25.05.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
По утеха кај папата
Македонска делегација и на молебен на гробот на свети Кирил во Рим
Станавме земја на сиромашни и на богати - каде исчезна средната класа
Со транзицијата се (с)топи средниот слој, чиј стандард треба да претставува носечкиот столб на економијата
Евросонг низ фотографии
Во Баку, Азербејџан, на 57. евровизиско музичко празнување Калиопи и Ромео Грил
„Астерфест“ започнува со „Бардо“
Во чест на годинешните лауреати Владимир Блажевски и Славко Штимац, ќе се прикажат „Панкот не е мртов“ и „Бјуик ривиера“
Во Чикаго со погрешна стратегија
Во меѓународната политика, аргументот на интересот е посилен од аргументот на правото, вели поранешниот прeмиер Владо Бучковски
Чувари под суспензија,се утврдува дали тепале притворени од „Монструм“
Директорот на битолскиот затвор вели дека немало малтретирање, но, сепак, вистината ќе се утврдува преку постапка
ЕУ-лидерите се разотидоа со празни раце
Не може Германија да зема обврзници со нула камата, а останатите со шест, критикуваше Шулц
Препорачано од уредникот
„Филип Втори“ во трка со времето
Домашните дуели на Ренова, на Шкендија и на Металург во квалификациите за Лига Европа „висат“ поради работите на Националната арена
Кризата помалку ќе ви влијае, бидејќи имате понизок стандард
Колку ситуацијата е помирна, толку е подобро за бизнисот“, вели Игор Штембергер, сопственик на групацијата „Илирика“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
Лешок - манастирска туристичка мека
Во комплексот постојат идеални услови за престој и вистински душевен одмор
Си велам
Ерол Ризаов
Поглед
Александра М. Митевска
Едиторијал
Слободанка Јовановска
Мислења
Тодор Пендаров
Мислења
Петар Карајанов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |