Број 2860  петок, 12 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Политика

Бошкоски: Очекувам поддршка од ВМРО-ДПМНЕ

НЕГОТИНО - Љубе Бошкоски е сигурен дека на претседателските избори ќе добие поддршка за кандидатура од ВМРО-ДПМНЕ. На завчерашната средба со граѓаните во Неготино, Бошкоски порача дека нема намера да го дели членството во ВМРО-ДПМНЕ. Според него, премиерот Груевски не дал инструкции „да се опструира Бошкоски“.

„Второстепената пресуда за Бучковски ќе биде поразлична. Ќе се согледаат фактите и доказите. Многу е лесно од позиција на министер да се направат киксови. Не може никој да биде имун и толку цврст дека со некакви потези нема да го оштети буџетот“, изјави Љубе Бошкоски во Неготино. Притоа, додаде дека неколку судии му се жалеле дека носеле одлуки под притисок од одредени структури на власта кои се правеле моќници. (А.Д.)


Статијата е прочитана 1464 пати.

Испрати коментар

Од: novoselec sando
Датум: 12.12.2008 00:49:11
G BOŠKOVSKI komentari što daete i što go štitite bućko najgolemiot makedonski grobar nemate šansi na izborite mislim deka podržuvate vo makedonija kriminalot da raste a vladata ja napadete da e gelipterska što vi pomogna da izlezeš od hag mestoto ti e za tamu vo hag ivie ke kanditirate za predsedatel biter ke si od B C
Од: do Ljube Boskoski
Датум: 12.12.2008 04:26:14
Ner zimi tebe Ljube,nema da dobies poddrska.Mozes da se kandidiras za a la prezidente ama za tvoja zal rezultatot ke bide povekje od porazuvacki za tebe,razbira se!!!
Од: do novoselec sando" i site kako nego
Датум: 12.12.2008 04:34:32
Maaars more novoselanec!!! Kako ne vi e sram bre VMROVCI - GRUEVCI plukate po Boskovski i glumite pogolemi patrioti od nego. Ete se gleda koj go predade Boskovski vo Hag. SDSM go spasi od vas i go prenese vo Hrvatska zosto vie sakavte tajno da go likvidirate. Boskovski go brani Buckovski zatoa sto i samiot najdobro znae koj go spasi i koj mu pomogna da izleze od Hag. Vie vmrovcite so Gruevski samo se falite deka ste mu pomognale a ustvari NISTO ne napravivte tuku sakavte da go ostavite da skape vo Hag. Samo se falite deka nesto pomagate i sve pravite a ustvari nasite PRAVI PATRIOTI gi unistuvate isto kako sto im napravivte i na BRANITELITE. Vie ste DUSMANI IZRODI MAKEDONSKI na celo so Gruevski koj saka da unisti sve sto e Makedonsko a pred narodot Grujo glumi golem patriot pa taka so LAGI i gi dobi izborite za da ja unisti Makedonija i Makedoncite. On takvi kako tebe moze da laze ama PRAVITE Makedonci PRAVITE PATRIOTI NIKOGAS NE MOZE DA GI IZLAZE. Boskovski bese zrtveno jagne na DPMNE.
Од: vanco vodenski
Датум: 12.12.2008 05:23:20
samo Srdjan Kerim za predsedatel na RM
Од: vmro
Датум: 12.12.2008 08:21:35
Lube Boskovski e samo eden golem cirkuzant. Kakva podrska ocekuva koga brani kriminalci kako Buckovski.
Од: Zoki
Датум: 12.12.2008 09:15:02
Да дорасчисти уште малку Грујо од ВМРО вакви како Љубе, партијата ќе изгледа на нешто.
Од: od bobi
Датум: 12.12.2008 11:40:55
samo tito petkovski za pretsedatel prav izbor
Од: srebre
Датум: 12.12.2008 12:49:32
ova e son a ne jave kako ne mu e sram na boskovski da pomisli za kanditatura nemsa recnik prost covek e mestoto mu e na pazar da prodava,mak ce se degradira na evropsko nivo so nego ce bideme ovcari site zamislete pretsedatel prost kade odi kreva race i vika "da zivee mak"a vojnata vo 2001 ja vodel so mobilen tel neznael da rakuva so kompjuter...zapadnjacite mislele toj bil sofer.....tolku prost deluval....
Од: коле
Датум: 12.12.2008 13:05:24
Што направивте бе ВМРО-овци за Љубе? Го пречекавте на аеродром и им го исправте мозокот на народот дека вие сте му помогнале. Бучковски беше голем човек! Но таквите како новоселец ке ја однесат државата во пропаст!
Од: 0d tetova
Датум: 12.12.2008 13:45:20
treba da bide albanec pretsadatelot na mk zatoa sto cel svet gi saka albancive znaci mk ke ide napred
Од: bakil
Датум: 12.12.2008 13:51:16
Na ovoj cirkuzant(Boskovski) ne mu doagja pametot.Neka si odi kutriot od politikata sto pobrgu,za negovo i nase zdravje.Ako nekoj treba da bide izbran za pretsedatel,toa e samo Srgan Kerim.Vo ovoj moment Makedonija ni oddaleku nema drug takov kandidat.Uste vo Njujork se sekavaat na kapacitetnoto pretsedavanje na kerim so Generalnata Asambleja.Ovoj covek gi znae site svetski politicari,so mnogu od niv e prijatel.Poliglota e,so mnogu bogat politicki i diplomatski curriculum vitae.Golema greota ke bide ako Makedonija ne go dobie kako pretsedatel na slednite izbori.
Од: nepartiec
Датум: 12.12.2008 17:39:24
Zasega edinstven kandidat za pretsedatelski kandidat koj navistina bi mozel seriozno da ne pretstavuva e g-din Stavreski Zoran.Sekoja cest na g-din Boskoski za zaslugite,no sepak pretsedatel bi mu bilo premnogu,a Kerim moze da ni e samo dobar ambasador vo nekoja drzava ili preogavarac.

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Политика
Силна поддршка од Унгарија за името и за визите
Зошто јавните личности во Македонија не трпат критики?
Се поткаструваат само платите на пратениците
Германија е за укинување на визите
„Нулта корупција“ дел од „Транспаренси интернешенел“
Маневски- Судската одлука за Бучковски е законска