Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

По Германците, ги честевме и Данците

Македонија почна со пораз од 33:32 во вториот круг на ЕП за ракометари, иако Лазаров биеше за победа пет секунди до крајот. Раните ќе се лечат утре со...

Ховит - Европскиот парламент сака преговори со Македонија

Британскиот европратеник во извештајот за напредокот на земјата за 2011 година бара конкретен датум за почеток на пристапните преговори...

Четвртиот меморијален концерт ја откри првата љубов на Тоше

Познатите арии во нов аранжман ги свиреа Оркестарот на МОБ и Бендот на Тоше, кои на сцената беа заедно хорот „Про арс“ и под диригентство на Саша Нико...

Вести
Груевски: Грција купува време и не сака решение
Премиерот вели дека жали што Грција се обидува на таков начин да купува време за, како што наведе, да дојде периодот некаде крајот на март кога ќе кажат сега имаме избори, не можеме да разговараме
Сарачини-Ќириќ: Излез од кризата преку регионална соработка
Регионалната соработка е најдобриот начин за справување со светската економска криза и намалување на последиците од неа ...
Хрватите денеска одлучуваат дали сакаат во ЕУ
Саркози објави прекин на операциите во Авганистан
Тетовци жртви на „докторска“ измама
Грција пред договор за отпишување долг од 100 милијарди евра
Учениците утре се враќаат на настава
Жан Леонети: Европа нема да плаќа повеќе за Грција
Оружен инцидент во Струга, двајца повредени
Јанез Јанша се поблиску до враќање на власт
 
Магазин
Четвртиот меморијален концерт ја откри првата љубов на Тоше
Познатите арии во нов аранжман ги свиреа Оркестарот на МОБ и Бендот на Тоше, кои на сцената беа заедно хорот „Про арс“ и...
Објавена Годишната програма на Министерството за култура
Во 2012 ќе бидат објавени над 450 дела, од кои околу 280 оригинални, со финансиска поддршка на Министерството за култура...
„Неговите арии“ - меморијален концерт за Тоше утревечер во МОБ
Концертот е насловен „Неговите арии“ и ќе го води диригентот Саша Николовски-Ѓумар, а ќе настапат оперски солисти од Мак...
Филмот „Уметник“ миленик и на лондонската критика
Францускиот црно-бел филм „The Artist“ (Уметник) доби три признанија на доделувањето на наградите на лондонските филмски...
Спорт
По Германците, ги честевме и Данците
Македонија почна со пораз од 33:32 во вториот круг на ЕП за ракометари, иако Лазаров биеше за победа пет секунди до крај...
Уште еден трагичен пораз на нашите ракометари
Македонските ракометари иако во првото полувреме имаа и предност од плус шест голови во дуелот со Данска и напад за побе...
Ватерполистите убедливо поразени од светскиот првак Италија
Во рамките од 4-коло од групата „А“, Македонија загуби од светскиот шампион Италија со 15:5 (по четвртини 2:3, 1:2, 1:5 ...
Скијачката Сара Бурк им подлегна на повредите
Првата фаворитка за освојување на златниот медал на Зимските Олимписки игри во 2014 година во Сочи, Сара Бурк, почина са...
 

Најнови вести
Време
Скопје, -8°C

Делумно облачно

Понеделник
Ведро
Макс: 6°C, Мин: -1°C

Вторник
Магла
Макс: 4°C, Мин: 0°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Печатено издание
Број 3266, 24.04.2010
Втора страница На прво место Политика Македонија Економија Хроника Едиторијал Анализа Мислења Писма Свет Култура Спорт Скопје Забава Некролог Хороскоп Што прават денеска Стил
БРАТИСЛАВ ДИМИТРОВ
Домашна ТВ-серија е како домашна храна
Јасминка Павловска
Вулкани
Големиот тлеечки оган од срцето на Земјата
Писмо од Лондон
Жените што претендираат на „кафезот“ во Даунинг стрит
Томислав Ивановски
Исланд
Исланд - природата е главна

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

  


Site Meter


Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Втора страница | На прво место | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Едиторијал | Анализа | Мислења | Писма | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Некролог | Хороскоп | Што прават денеска | Стил |