Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Понудата на бугарскиот „Раикомерц“ за ОХИС одбиена

Како што соопшти Министерството за економија, во најкус можен рок ќе биде објавен нов јавен повик за продажба на акциите...

(ФОТО) Во МО одбележани 20 години од формирањето на АРМ

„Горд сум што АРМ е дел од меѓународните мисии“, рече министерот за одбрана Фатмир Бесими во своето обраќање...

Рикер од недела во посета на Македонија

Заменикот помошник државен секретар на САД за Европа и Евроазија ќе се обрати на отворањето на Конференцијата на Школата за млади лидери на претседате...

Вести
(ФОТО) Во МО одбележани 20 години од формирањето на АРМ
„Горд сум што АРМ е дел од меѓународните мисии“, рече министерот за одбрана Фатмир Бесими во своето обраќање
Во честитката до АРМ, Груевски ја пофали за 2001 година
Премиерот нагласува дека најголем предизвик на АРМ биле нападите од организирани групи кои користеа терористички методи ...
Претседателот на грчкиот парламент му одговори на Вељаноски
Меимаракис ветува дека ќе работи на создавање клима на доверба меѓу Република Грција и Република Македонија...
Шефот на норвешката полиција поднесе оставка
Според независна комисија, полицијата направила низа пропусти во спречувањето на масовниот убиец Брејвик...
Трагедија во Ниш: Си ги убил сопругата и детето, па се самоубил
(ФОТО) Иванов: АРМ е гарант на нашиот интегритет и суверенитет
Младенов за Џафери: И Бугарија загуби добар пријател
„Израелски Асанж“ објави „тајни планови“ за напад врз Иран
Масакр пред рудник во Јужноафриканската Република
Финска се подготвува за распад на еврозоната
Ристовски: Македонските граѓани не можат да добијат азил во ЕУ
Германската екстремна десница доби право да прикажува карикатури на Мухамед
Медал за храброст за сите загинати припадници на вооружените сили
Пакети со храна за 100 социјално загрозени семејства од муслиманска вероисповед
„Пуси рајот“ прогласени за виновни за хулиганствo
„Ер-тракторите“ се`уште гаснат во „Јасен“
Македонците трети по барањето азил во Швајцарија
ИKEA ќе отвара ланец нискобуџетни хотели
Жител од Лојане притворен поради криумчарење мигранти
 
Магазин
Заврши снимањето на патописниот филм „Move on“ во Македонија
Споредни улоги играат десетина Македонци кои како корисници на Т-Хоме и Т-Мобиле учествуваа со свои предлози во креирањето на филмот, поддржан од групацијата. Дојче телеком
Премиера на „Платеници 2“ во кино „Милениум“
Денеска во 20 часот во кино „Милениум“ ќе се одржи премиерата на очекуваното продолжение на акцискиот хит „Платеници“, к...
На „Охридско лето“ барокна музика со италијанскиот ансамбл „Колегиум про музика“
„Колегиум про музика“ е ансамбл специјализиран за изведба на музика од 17-ти и 18 век, особено италијанска, во согласнос...
Поетска книга на Лидија Димковска објавена во САД
По објавувањето на „рН неутрална историја“, њујоршката ревија за литература „Паблишерс Викли“ и посвети „критика со ѕвез...
„До балчак“ пристигна во Куршумли-ан
Завршувањето на снимањето на филмот на Столе Попов, кој стартуваше на 10 мај, се очекува при крајот на август...
Спорт
Пеле: Лондон постави олимписки стандард
Фудбалската легенда смета дека ОИ 2012 се пример за наредните олимпијади
Седлоски: Играчите се за мене
Македонскиот в.д. селектор за „Вечерњи лист“ вели дека има поддршка да остане на кормилото...
Гечевски ја заврши репрезентативната кариера
„Останува на помладите да продолжат по тој пат и да ги следат своите желби, за мене во Kаракас беше крајот на настапите ...
Вермален нов капитен на Арсенал
Венгер жали за продажбата на Ван Перси, но вели дека немале друг избор...
Шарди го запре Мари во Синсинати
Британецот наиде на расположениот Шарди, кој максимално (6:4, 6:4) ја искористи неговата слаба игра, како и повреда...
Динамо Минск прв финалист на струшкиот ракометен турнир
Балиќ во Металург за 200.000 евра по сезона!?
 

Најнови вести
Време
Скопје, 21°C

Ведро

Петок
Ведро
Макс: 33°C, Мин: 16°C

Сабота
Сончево
Макс: 33°C, Мин: 15°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ФОТО) Последно „светнување“ на „Паднатите херои“
При крај е уредувањето на покриениот Прометеј, обелискот со жената-ангел со венец во рацете и четирите исправени коњи, д...
Соларен брод чека да заплови во Охридско Езеро
Иноваторот Горан Ангелковиќ има проект за брод кој се движи на сончева енергија и бара инвеститор за да го изгради...
(ИНТЕРВЈУ) Многу е тешко да се измери успехот
„Да не беше филмот ’Продолжи‘, во овие места немаше ни да дојдам, воодушевен сум од убавината и големиот број извонредни...
Салман Ружди: Иран и јас имавме многу интимен однос
Треба да се каже дека Арапската пролет е готова. Младите луѓе кои ги почнаа демонстрациите беа политички невини. Нависти...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3958, 17.08.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Слупчане ја ниша коалицијата
ВМРО-ДПМНЕ: Слупчане не е чин на визионерство, туку на лицемерство
Збогум за Арбен Џафери
На комеморацијата и на закопот во Тетово дојдоа многу политичари, пријатели и обични граѓани
Последниот сириски Мохиканец
Аналитичари само срамежливо најавуваат дека паѓањето на Башар ел Асад ќе значи и геноцид за шиитските Алавити
Жан Митрев удри темели на новата болница?
Пред неколку месеци биле поставени темели на болницата, без да се обелодени во јавноста
Што се крие зад новиот слоган на ВМРО-ДПМНЕ
Каков кандидат му треба на СДСМ за да го победи Трајановски
Огнот од „Јасен“ се шири кон Скопје
Од Националниот парк „Јасен“ се зафатени 50 хектари борова и мешана шума
Лебот почна да поскапува од Велес
Соларен брод чека да заплови во Охридско Езеро
Иноваторот Горан Ангелковиќ има проект за брод кој се движи на сончева енергија и бара инвеститор за да го изгради
Големи се разликите меѓу театарот во Македонија и Словачка
Штипјанката Елена Колек-Спасков е професорка на Театарската академија и актерка во Прешпорски театар во Братислава
Препорачано од уредникот
Кирил Пслатиров: Бев жртва, а не кодош
Лустрираниот советник од Гази Баба вели дека бил под истрага поради неговите идеи за обединување на Македонија
Слабо интересирање на фирмите за невработените
Владата дава пари за 550 нови работни места, компаниите побарале само 159 лица

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
Прашања и одговори: Слупчане
Дали потегот на министерот Фатмир Бесими беше толку неочекуван и страшен и како на него одговорија претседателот и премиерот
Си велам
Ерол Ризаов
Поглед
Јасмина Јовановска
Едиторијал
Маја Томиќ
Мислења
Лoра Кипнис
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |