Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Политика
02.05.2012, 17:12

Шврговски: Ќе барам доживотен затвор

Обвинителството ќе бара максимална казна за сторителите на петкратното убиство кај Смилковско Езеро, најави државниот јавен обвинител, Љупчо Шврговски.

„Законот е многу ригорозен. Станува збор за најтежок вид кривични дела -тероризам, за кои е предвидена максимална казна доживотен затвор. Се надевам дека полицијата, врз основа на биолошките и материјалните докази што ги има прибрано, ќе изготви квалитетна кривична пријава, која ќе може да ја процесуираме во најкраток можен рок“, изјави Шврговски. Тој оцени дека полицијата покажала висок степен на професионализам и неверојатна ефикасност.


Статијата е прочитана 2261 пати.

Испрати коментарДо каде допира радикалниот ислам во земјава
Koj e советник за државна безбедност кај Иванов?
Реакции - Виновниците имаат име и презиме
Тројца пукале во жртвите
СДСМ WANTED
Среќен роденден, претседателе!
Обама лично помагал за името
Медиумите на албански јазик со сомнежи за „Монструм“Petko, 03.05.2012 00:29:39
G-dine Svrgovski.Pocekajte najprvo da MVR vi gi dostavi site materijalni dokazi koi nedvosmisleno vodat kon dokazuvanje na vinata na osumnicenite, a posle toa kazuvajte kakvi kazni Obvinitelstvoito ce pobara. vaka ispadja edno istrucuvanje pred da se procita i dobie ni del od predmetite za slucajot i materijalnite dokazi. A ce se slozite deka Obvinitelstvoto,se dodeka ne go dobie predmetot ne treba da se zaletuva so izjavi.Ce ispadne na neroden Petko kapa mu krojat. Inakum i jas podrzuva najstroga kazna za ubijcite za koi ce se dokaze, preku redovno sudska postapka deka se storiteli na krivicnoto delo. So pozdrav i se nadevam deka neme da zamerete na zabeleskata
mike, 03.05.2012 05:25:09
A ako beshe sinti dali bi baral isto sudenje. Svestise, bez smrtna kazna nema kraj..... Svestise
трајко, 03.05.2012 07:42:34
Прво скокни после речи оп,ова во врска со барањето за доживотен затвор.А во врска со ефикасноста на полицијата,таа си ја брка работата ама коските ви се тресат и само ја одложувате промената на водењето на истрагата која ќе треба многу наскоро да ја превземете вие како обвинителство.Тогаш дури ќе видите како се пече лебот полициски.Пазете споредете ги платите на еден, ево, заменик обвинител во основно обвинителство со еден полициски инспектор.Ќе видите за колкава плата толку ефикасно и напорно работат.За двојно помала.Колку да се знае.
Istocna Makedonija, 03.05.2012 07:47:06
Najstroga zakonska sankcija!Za vakov zlostornicki i monstruozen cin,nema druga opcija!
slartibartfast, 03.05.2012 10:07:29
Sega se pravi silen. Neka kazi nesto za organiziraniot kriminal na vlasta vo zemjava.
Ivan, 03.05.2012 10:42:04
vcera da umrev prosti mi boze nema da znaev deka makedonija imala javen obvinitel!!!!!!!
Добро е., 03.05.2012 15:08:46
А , бре, Швговски бил жив! Последен пат слушнав за него кога доби во Спортска кладилница , мислам 45.000 евра.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 19°C

Претежно облачно

Вторник
Ведро
Макс: 24°C, Мин: 8°C

Среда
Сончево
Макс: 26°C, Мин: 9°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |