Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Се шири истрагата за Смилковци

Уште еден од приведените ќе одговара за тероризам. Хаки Хазири беше ослободен, но по вчерашниот распит заврши во притвор...

Ивон - Преговорите со ЕУ ќе бидат повеќе спринт отколку маратон

Британскиот амбасадор смета дека, доколку главните задачи бидат завршени во текот на пристапниот дијалог, Македонија за рекордно време ќе ги заврши пр...

Ципрас ќе добие мандат да формира грчка влада

Претседателот на Грција, Папуљас денеска ќе му додели манд��т за составување на влада на лидерот на коалицијата на радикалната левица СИРИЗА...

Вести
Иванов му откажа на Киев во пет до дванаесет
Шефот на државата реши да не оди на самитот на ЦЕИ во Украина од кој десетина лидери веќе се откажаа
Самарас не успеа да формира влада, топката преминува кај Ципрас
Лидерот на десничарите Нова демократија го врати мандатот за формирање влада неполни 24 часа откако неговата партија ги ...
Меркел: Нема нови преговори за мерките за штедење
ИВЗ: Вистинските злосторници треба да се казнат
Го прегазил соселанецот со кој се расправал
Сорос дава два милиони долари да победи Обама
За половина час ограбени две банки во Загреб
Попоски не се возбудува од протестите против Македонија
Новиот бран стигна во источна Македонија
Четворица ранети во престрелка во Грција
Бафет: Фискалните проблеми во еврозоната ќе потраат
 
Магазин
„Дјуран, Дјуран“ прво во Скопје, па на ОИ во Лондон
Дефинитивно најголемиот настан за ова лето е резервиран под отворено небо, на 7 јули на Скопско Кале
Емир Берке во Скопје
Популарниот Осман од серијата „Бурни времиња“ што се прикажува на ТВ Сител...
Блокбастерот „Одмаздници“ доаѓа во Скопје
Новиот филмски хит, на кој работеше македонското студио ФХ3Х, го надмина рекордот на заработка во првиот викенд од прика...
Дастин Хофман спаси џогер од сигурна смрт
Младиот лондончанец Сем Демпстер добил срцев напад џогирајќи низ Хајд парк...
Во Белорусија ја нарекоа Калиопи - Македонска Клеопатра
Во склоп на евровизиската промотивна турнеја Калиопи беше во Минск и Киев, се запозна со тамошните претставници и сите и...
Спорт
Пујол го пропушта Европското првенство
На мечот од 37. коло од Примера минатиот викенд Пујол се пожалил на болки, а анализите покажале дека треба да му биде извршена артроскопска интервенција
Михајловиќ нов селектор на Србија
Поранешниот фудбалер на Црвена звезда, Рома, Сампдорија, Лацио и Интер се очекува официјално да биде претставен нареднат...
Гос го искористи падот на Кевендиш и на Фини
Неговото вкупно време е 4:20,53 часа, втор финишира Аргентинецот Хуан Хозе Хаедо, а трет Американецот Тајлер Фарар...
Червар селектор на тимот на светот
Мечот ќе биде одигран на 3 јуни на арената „САП“ во Манхајм...
Блекбурн испадна од Премиер-лигата
Поразот од Виган од 1:0 ги испрати Роверси во Чемпионшип...
Сан Антонио се пласира во полуфиналето на Запад
 

Најнови вести
Време
Скопје, 21°C

Делумно облачно

Вторник
Ведро
Макс: 24°C, Мин: 8°C

Среда
Сончево
Макс: 26°C, Мин: 9°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3870, 03.05.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Тројца пукале во жртвите
Тројца директни извршители и двајца партнери, кои им помогнале да пребегаат во Косово, добија кривични пријави за тероризам
Шврговски: Ќе барам доживотен затвор
До каде допира радикалниот ислам во земјава
Македонија има сериозен проблем со тероризмот ако сознанијата за Смилковци се веродостојни, оцени поранешниот шеф на Агенцијата за разузнавање, Кире Наумов
Цените на парното и струјата ја стоплија инфлацијата
За една година најмногу скокнале цените за домување, за 5 отсто, а инфлацијата во последните 4 месеци се зголемила за 3,3 отсто
Реакции - Виновниците имаат име и презиме
Мисијата на ЕУ побара надлежните да си ја вршат работата, без оглед на етничката и верската припадност на жртвите и на извршителите
Медиумите на албански јазик со сомнежи за „Монструм“
Во написите се наведува дека меѓу уапсените има пензионери и жени, кои ни оддалеку не можат ниту да заличат на терористи
Себичен или реален - каков е ребалансот?
Владата најмалку крати од својата комоција, а за сметка на тоа крати на инсулин, на имунизација, обвини опозицијата
Препорачано од уредникот
Гинеколози во Дубаи на наградно патување или на одмор?
Tројца гинеколози заминале на Саем за медицинска опрема во Дубаи, а не се знае на чија сметка
Среќен роденден, претседателе!
Ѓорге Иванов наполни 52 години, а наскоро ќе заокружи и три години на функцијата

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


На прво место
Го гледав возот како доаѓа кон мене
Машиновозачот Ристо Пејовски револтирано, но и загрижено коментира дека среќа било што возот што се движел бил патнички и со само два вагона
Глобалист
Љупчо Поповски
Едиторијал
Даниела Трпчевска
Поглед
Гордана Дувњак
Мислења
Роберт Несими
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |