Број 2869  вторник, 23 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Култура

Најголем попуст досега во „Магор“

Од вчера во „Магор“ почна најголемиот попуст досега на изданијата на оваа издавачка куќа. Читателите пред новогодишните и божикните празници ќе можат да набават бестселери по мошне пристапни цени. Од „Магор“ велат дека особено сакаат да потенцираат дека се намалени цените на философските дела, како и повеќето дела од македонските автори, кои се продаваат по цена од 90 денари. Цената на бестселерите, како „Ракописот на Чанселор“ од Роберт Ладлам, „Џ“ од Џон Бергер, „Другата страна на моќта“ од д-р Клод Стајнер и други се движи од 270 до 315 денари. (Н.П.)


Статијата е прочитана 305 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Култура
Љупка Делева изложува во КО-РА
Драмски го испраќа Мите Грозданов во пензија
Политичкиот врв заборави на Кочо Рацин
Почнува десеттото јубилејно издание на „Лица без маски“
Премиера на „Лилика“ во Турски театар
Филмовите „Жед“ и „Самоуништување“ во Кинотека
Средба со хрватскиот поет Иван Херцег