Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Психијатрите ќе одлучуваат за судбината на мајката-убиец

Џевахири Ајрулова е во притвор и лекарски тим ќе ја утврдува нејзината психичка состојба...

ДУИ не ја смени тактиката за законот за бранители

Кординаторот Талат Џафери повторно молчеше во Комисијата за труд и социјална политика, а опозицијата смета дека тоа е дел од фингираната коалициска кр...

Споменикот на Приштина ќе биде дивоградба

Градоначалникот на Чаир, Изет Меџити, тврди дека споменикот ќе биде поставен на 14 октомври...

Вести
Бугарија доби шлаканица на своја територија
Не можете да се фалите за спасените, а да ги криете депортираните Евреи - беше пораката упатена на бугарските власти среде Софија
„Скопско“ и „Кока Кола“ по еколошки стандарди
Пиварница Скопје денеска доби А- интегрирана еколошка дозвола со која гарантира високи еко стандарди во работата...
Од идната година нема веќе пријавување ДДВ на шалтери
Од 1 јануари 2013 година месечните даночни обврзници ќе мора ДДВ да пријавуваат електронски, а за тримесечните новината ...
Испила коктел со течен азот, останала без желудник
Течниот азот, кој испарува на минус 196 Целзиусови степени, би, користен за подготовка на пијалок кој создаваал импресив...
Индиjците преку Македонија ќе го освојуваат европскиот пазар
Јанкулоска: Ќе продолжи истрагата за претседателот Трајковски
Судска медицина доби лабораторија за форензични ДНК анализи
Две веледрогерии казнети со 770.000 евра
Путин како „супермен“
Се самозапали поранешен политички затвореник во Албанија
Јаманака и Гордон добитници на Нобеловата награда за медицина
Дизелот и Еуросупер 98 поевтинуваат за половина денар
Половина милион граѓани низ „Сити мол“
Целосно изгоре стариот манастирски конак во велешко Согле
Крвава тепачка со безбол палки во дискотека во Виница
Убедлива победа на Чавез
Малолетник нападнат на автобуска постојка
Нападнат полициски пункт во јужна Србија
 
Магазин
(ФОТО) По „Сити мол“, турканици и на „Бела ноќ“
Скопјани уживаа додека им правеа фигури од 60-тите, видоа кои беа „Голтарите“, слушаа музика од 90-тите години на минатиот век
(ФОТО) Мила Кунис се соблече топлес
Кунис се појавува на насловната страница на ноемвриското издание на магазинот „Esquire“, кој ја прогласи за најсекси жен...
Благој Нацоски ќе пее на Сардинија во „Ромео и Јулија“
„На сцената ќе има многу крв, а се бориме со вистински ножеви. На првите проби се здобив и со мала повреда на раката, то...
На Тумбе-кафе нови пронајдоци на некропола од 4 век
На една од некрополите биле пронајдени четири гроба на локацијата што се наоѓа на потегот меѓу Буковските гробишта и Зоо...
Еден архитектонски белег на Атина
„Divercity“, едно од најистакнатите грчки млади архитектонски студија, годинава е дел и од агендата на „Скопската недела...
„Војна на ѕвездите“ наместо „Мона Лиза“ во Лувр
Спорт
Меси 2, Роналдо 2
Аргентинецот и Португалецот го обележаа првото лигашко „Ел класико“ сезонава пред 99.000 наелектризирани навивачи на „Камп Ноу“
Хрватските хулигани нема да го видат Скопје
ХНС нема да им даде влезници на проблематичните навивачи. Се очекуваат 1.700 фанови на „коцкестите“, кои ќе бидат сместе...
Пандев му донесе победа на Наполи
На синоќешниот дуелот со Удинезе на „Сан Паоло“ во Неапол, Пандев го постигна вториот гол за победа на Наполи од 2:1...
За Интер 220. миланско дерби
Самуел му пресуди на Милан уште во третата минута, Алегри лут на судијата Валери...
Арената распродадена, Хрватска ја очекува пекол на „Филип Втори“
Фудбалската репрезентација на Македонија утре попладне (18 ч.) ќе стартува со подготовки за дуелот со „коцкестите" закаж...
Илиевска со бронзен медал на Медитеранскиот шампионат
Во борба за бронзата, нашата претставничќка беше подобра од Ана Драшковиќ од Црна Гора со резултат 3:2...
 

Најнови вести
Време
Скопје, 4°C

Ведро

Вторник
Ведро
Макс: 22°C, Мин: 8°C

Среда
Делумно облачно
Макс: 24°C, Мин: 10°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (20)
Плачењето на Ранковиќ. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Можеме ли да ја повратиме дивината?
Амбициозните програми за обновување и повторно оживување на деградираните екосистеми ја предизвикуваат претпоставката де...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 4000, 08.10.2012
Политика Македонија Економија Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хасан Приштина крај „Мавровка“
Советникот од СДСМ во Чаир Борче Божиновски, тврди дека одлука за поставување таков споменик не е донесена
Епилог од интерпелацијата. Политиката е брак од интерес
Ниту владините партнери, ниту пак политиколозите немаат идеја како би можеле да се решат проблемите што ја предизвикаа кризата меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ
Арената распродадена, Хрватска ја очекува пекол
Фудбалската репрезентација на Македонија попладнево (18 ч.) ќе стартува со подготовки за дуелот со „коцкестите“ закажан за в петок
Сите сакаат бели Македончиња за посвојување
Многу деца чекаат на посвојување, но никој не ги зема поради предрасудите во нашата средина
Кампањата на Обама финансиски „најмрсна“
Во септември тимот на претседателот собори рекорд собирајќи над 180 милиони долари
Политичка лакрдија
Лидерот на СДСМ Црвенковски смета дека изгласаната доверба на Владата значи дека ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ глумеле конфликт
Откриена уникатна македонска гробница од антиката
Се претпоставува дека гробницата припаѓала на некој базилеј, тогашен македонски крал, чиј идентитет засега не може да се открие
Галеријата се изнајмува за 100 евра на час
Во галеријата, која е на две нивоа и со површина од 120 и 76 квадратни метри ќе можат да се одржуваат венчавки, коктели, прес-конференции, семинари.
Интервју - Иднината е во атомската енергија
„Атомската енергија останува незаменлива и светот ќе се потпира на неа најмалку во идните 50 години“, вели Јуриј Сараев, руски атомски експерт
Препорачано од уредникот
По „Сити мол“, турканици и на „Бела ноќ“
Скопјани уживаа додека им правеа фигури од 60-тите, видоа кои беа „Голтарите“, слушаа музика од 90-тите години на минатиот век
Како се борат со кризата малите и средните фирми
Компаниите се жалат на зголемени трошоци за енергенси, транспорт, суровини, што доведува до зголемување на цените на нивните производи

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 
Што прават
 


Site Meter


На прво место
Нема да бидам премиер по секоја цена
Груевски вели дека законот за бранителите треба да се донесе, но не и за таканаречените борци на ОНА
Поглед
Слободанка Јовановска
Мислења
Арсим Зеколи
Меридијани
Харолд Џејмс
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |