-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Хороскоп
ХороскопОвен

Имате променливо расположение, намуртени сте и незадоволни и тоа без посебна причина. Полесно ви е да паднете во депресија и од се' да кренете раце отколку да преземете нешто конкретно. Не предавајте се! Разменете го искуството со пријателите, така ќе најдете излез.Бик

Имунитетот ви е на долната граница, но, сепак, сте активни. Знаете да им одолеете на предизвиците. Пречувствителноста и чувството дека никој не ве сака е само субјективно. Всушност, сите ве сакаат, само тоа тешко допира до вашето срце. Отворете се за вистинските пријатели.Близнаци

Доколку ги убедувате другите, ќе постигнете успех. Нагласена е смислата за дипломатија, способноста на подучување, но и признанието отстрана - сето тоа ви влева сила и влијае на вашето добро расположение. Предност и' давате на работата и на меѓучовечките контакти.Рак

Ве очекуваат убави вести и многу пријатни, незаборавни моменти со партнерот. Ако сте осамени, овие денови може да доживеете љубов каква што не сте доживеале никогаш. Излегувајте што повеќе и дружете се. На некои случувања можете малку да влијаете, но не нервирајте се, се' ќе се среди.Лав

Вложувате голем напор и фанатично и' приоѓате на работата. Морате да водите сметка за тоа да не ги прецените сопствените можности и да не предизвикате контраефект. Посебно треба да внимавате кога се во прашање неморалните постапки. Ве поддржува семејството и саканото лице.Девица

Многу од вас ќе имаат главоболки и конфликтни ситуации. Контролирајте ја нервозата, склони сте кон ексцентрични постапки. Бидејќи по природа сте перфекционисти, константно сте незадоволни со постигнатото и се стремите кон повисоки цели.Терезија

Мислите дека работите не се одвиваат во саканиот тек, па нервозите се неминовни. Обидете се на ваш својствен начин да ги санирате, да сочувате здрав разум и од кризата да излезете како победник. Начинот не е едноставен, но е возможен. Смирување побарајте кај пријателите.Скорпија

Се колебате меѓу повеќе понуди. Ќе бидете во ситуација долго да размислувате и повторно да не бидете начисто како да постапите. Повеќето случувања денеска се врзани за домот и за семејството. Доколку некој ви понуди дополнителен извор на приходи, прифатете.Стрелец

Причината поради која сте нервозни навистина е индивидуална. Бидејќи сте личност која најмногу се нервира на работа, најверојатно, ќе бидете незадоволни од соработниците. Бидејќи станува збор за променлива состојба, издржете го предизвикот и обидете се да бидете издржливи.Јарец

Смислата за натприродното е комбинирана со интуиција. Искористете ја оваа состојба на вистинскиот начин. Бидејќи менталната конституција ви е чувствителна, подложеноста на негативни влијанија е изразена, но не барајте утеха во седативи, туку свртете се кон духовна еволуција.Водолија

Не дозволувајте нервозата да ја доведе во прашање вашата емотивна врска. Обидете се да се смирите и да не реагирате импулсивно. Однесувајте се разумно, практично и мудро. Почекајте ги своите пет минути и ќе биде токму онака како што сакавте.Риби

Иако на прв поглед сте срамежливи и смирени, вашите чувства се многу бурни. Во емотивната врска многумина од вас се чувствуваат повредено, па се обидувате нешто конкретно да направите и да ја промените состојбата. Тешко ќе успеете во тоа, бидејќи ви недостига одлучност.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 7°C

Облачно

Четврток
Ведро
Макс: 12°C, Мин: 1°C

Петок
Сончево
Макс: 16°C, Мин: 2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |