Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
17.09.2012, 15:11
Мејсон ново засилување во Работнички?Станува збор за 31-годишен кошаркар кој може да одговори на бековската позиција

Најтрофејниот македонски кошаркарски клуб Работнички е на добар пат своите редови да ги засили за Американецот Честер Мејсон (184 см). Станува збор за 31-годишен кошаркар кој може да одговори на бековската позиција. Мејсон минатата сезона настапуваше за Алт-Кувајт, а претходно бил дел од екипите на Широки и Задар во Аба Јадранската лига каде што во 2010 година беше избран за најкорисен играч.

Според управата на клубот, преговорите се во завршен тек и деновиве се очекува тој да пристигне во Скопје каде што прво ќе одработи неколку тренинзи и ќе оди на редовните лекарски прегледи. Американецот се очекува да биде дел од тимот на Работнички за претстојното гостување на меморијалниот турнир „Слободан Пива Иваковиќ“, кој секоја година традиционално се одржува во Белград. (М.К.)

Статијата е прочитана 567 пати.

Испрати коментарВардар со двајца голмани на теренот против Еуромилк!
Европскиот првак пресилен за вардарки
Лацио го чека пекол на „Вајт харт лејн“
Јуве го запре Челзи, Меси ја спаси Барса
Швајцарија - Чешка на стартот на Дејвис куп 2013
Адамс го доби златото од Лондон
Венус ќе дебитира на Хопман куп
Челзи ја почнува одбраната на европската круна
Роналдо ги воскресна „кралевите“
Металург избрка пет фудбалери среде сезона
Македонија пак ќе падне на листата на ФИФА
Честитка за Пандев и од Мурињо
Сити по круната на „кралевите“
Еден-два победа на Илиоски и на Томовски во Грција
Чешка трет пат финалист во Дејвис купот
Пирова победа на одбојкарите над Австрија
Мацари - Пандев е идеален играч
Шпанија во финалето на Дејвис купот
Интер славеше победа на гостувањето кај Торино
МЗТ Скопје го освои Меморијалот „Делибашиќ

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 18°C

Претежно облачно

Четврток
Делумно облачно
Макс: 20°C, Мин: 7°C

Петок
Сончево
Макс: 22°C, Мин: 6°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (4)
Хрушчов го викал Тито социјалистички цар. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Расте влијанието на салафистите по Арапската пролет
Растечкото влијание на ултраконзервативни салафистички групи, кое следеше по Арапската пролет, е предизвик за умере...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |