Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Втора страница На прво место Политика Македонија Економија Хроника Фељтон Едиторијал Анализа Мислења Писма Свет Култура Спорт Скопје Забава Некролог Време Хороскоп Што прават денеска
Македонија
03.07.2008, 16:34

Кузев нов претседател на битолска Апелација

БИТОЛА - Битолскиот судија Васко Кузев веќе два дена е на челната функција во Апелациониот суд во Битола. До промена дојде откако на 1 јули му престанал мандатот на досегашниот претседател Кице Јузевски. Според законот, Кузев како заменик-претседател на судот ќе мора да раководи со оваа институција се' до наесен за кога се најавуваат нови избори во судовите, потврди Јузевски. Името на апелацискиот судија Кузев последните месеци беше особено експонирано во јавноста како тужител во случајот со битолскиот новинар Менде Младеновски. (А.Б.)


Статијата е прочитана 1160 пати.

Испрати коментарТрговците и државните фирми доцнат со патриотските сметки
Во средно не се запишаа 12.000 полуматуранти
Признанија за добро управување за Царината, МАПАС и Велес
Антикорупциска оформи дебело досие за Топилница
Прва албанска паралелка во велешка гимназија
Тетово се збратимува со турскиот град Коња
Спас за измамените од „Фи-ком“ е нов инвеститор
Регистрирањето возила поевтини 5 отсто, а не 30
Тетовци и охриѓани го празнуваа Св. НаумGoran Petrov, 04.07.2008 16:56:55
Bravo za gospodinot Kuzev.Kvalitetot izleguva na videlina. Nekoi (novinari-reketari )sakaa da go vovlecat vo nesto ama nisto ne mu mozat..Covekot e gigant, i najdobar krivicar vo Makedonija.
03.07.2008, 15:56

Претходен број

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 24°C

Ведро

Сабота
Сончево
Макс: 27°C, Мин: 10°C

Недела
Делумно облачно
Макс: 29°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (18)
Ранковиќ на удар на Јованка. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Да се потсетиме на „Скопје во 90-тите“ во МКЦ
На платото пред МКЦ во сабота од 20 часот ќе се одржи целовечерен настан инспириран и посветен на 1990-тите години ...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Втора страница | На прво место | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Фељтон | Едиторијал | Анализа | Мислења | Писма | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Некролог | Време | Хороскоп | Што прават денеска |