Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Илија Димовски - Претеравме со еден-два споменика

Втор ден остра собраниска расправа за „Скопје 2014“...

Пироман од инает го запалил Патенино

Педесет и тригодишен жител на соседното Ранчинци, осомничен за пустошот во Светиниколско...

Металург со два голa негатива се враќа од Полска

Резултатски неуспешното коло во фудбалските евро-купови за македонските екипи вечерва го заокружи Металург, кој претрпе пораз од полскиот Рух Хорзов с...

Вести
Бомбашот од Бургас е поранешен притвореник од Гвантанамо?
Мехди Гезали (33), шведски државјанин со алжирско потекло најверојатно е бомбашот-самоубиец од вчерашниот терористички напад во Бургас, јавуваат бугарските и израелските медиуми
Георгиевски ја обвини МПЦ за паганство
Антиквизацијата е дехристијанизација на Македонија, и' порачува поранешниот премиер на Црквата...
Бугарското МВР објави фотографија од потенцијалниот самоубиец
Мажот кој е осомничен како извршител на крвавиот терористички напад носел бермуди, ранец и капче, соопшти бугарскиот мин...
„Монструм“ укажа на празнини во Законот за заштита на сведоци
Хелсиншкиот комитет во својот најнов извештај посочува на низа пропусти во постапката за случајот „Смилковци“...
(ФОТО) Седуммина Израелци загинаа во терористички напад во Бургас
Критики за бугарските служби по атентатот во Бургас
(ФОТО) Туристички автобус за панорамско разгледување на Скопје
Сочувство од Попоски до шефот на израелската дипломатија
Израел cе соочува со бран терористички напади
Исплатени субвенциите за 2011 година
Ципрас: Владата лаже дека нема нови мерки за штедење
Дванаесет Руси се ранети во автобуска несреќа во Турција
Двајца војници на НАТО убиени во Авганистан
Граѓаните охрабрени да пријавуваат семејно насилство
Рамазанска порака од поглаварот на ИВЗ
(Обновено) Се уште активни пожарите во Мариово и на Кожув
Црна Гора очекува покана за членство во НАТО
Огнен пекол во Грција
Иранската телевизија ги отфрли тврдењата за вмешаност во нападот
Битолчанец ја прегазил сосетката
Руски милијардери го откупуваат уделот на БП во ТНК-БП
 
Магазин
„Зa Mакедонцките работи“ на Мисирков на германски јазик
Книгата на Крсте Петков Мисирков „За македонцките работи“ излезе на германски јазик во превод на проф. д-р Волф Ошлис
(ФОТО) Храбра пародија на нашата политичка реалност
Премиерата на „Питачка опера“ на Албанскиот театар од Скопје, која зборува за криминалот и корупцијата, изведена завчера...
(ФОТО)„Архелаос“ на Плевнеш и Цветановски премиерно во Стоби
Претставата „Архелаос“ на Јордан Плевнеш во режија на Владо Цветановски синоќа премиерно беше изведена во Стоб...
Почнува шестиот „Локумфест“ во Битола
Фестивалот ќе почне со изложба на фотографиии на тема „Занаетчиството во Битола“...
Ристо Василевски на фестивал нa поезијата во Франција
По повод учеството на фестивалот на академик Василевски му е објавен двојазичен избор на македонски и на француски јазик...
Американската „златна младина“ на Инстаграм открива како живеат богатите деца
Спорт
Металург со два голa негатива се враќа од Полска
Резултатски неуспешното коло во фудбалските евро-купови за македонските екипи вечерва го заокружи Металург, кој претрпе пораз од полскиот Рух Хорзов со 3:1, во 2.коло од Лига Европа
Ренова поразена од Гомел со 0:2
Попладнево на „Милано Арена“ во Куманово, гостите до победата дојдоа со головите на Вадим Демидович во 20. минута и Тома...
Ракометарите повторно во група против Данска
Денешната ждрепка во Мадрид одлучи противници на Македонија на Мундијалот во Шпанија 2013 да бидат и Исланд, Русија, Кат...
Сто денари влезница за реваншот со БАТЕ
Реваншот ќе се игра на 25 јули, а влезниците по цена од 100 денари ќе бидат пуштени влезници за сите трибини...
Репрезентацијата до 16 години почнува со настапите во Букурешт
Македонија ќе игра во групата „Б“ заедно со селекциите на Словачка, Данска, Бугарија и Белгија...
Комплетирано второто квалификациско коло од Лигата на шампиони
 

Најнови вести
Време
Скопје, 14°C

Ведро

Петок
Сончево
Макс: 37°C, Мин: 18°C

Сабота
Сончево
Макс: 39°C, Мин: 19°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 8 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Двајца олимпијци нема да претставуваат ниту една држава
Двајца спортисти на Олимпијадата ќе настапуваат самостојно и нема да претставуваат ниту една држава...
Олимпиското село во Лондон без вода за пиење
Организаторите се уште доцнат со водоинсталатерските работи во Олимпиското село, па спортистите немаат вода за пиење
...
Олимпиското злато вреди 620 долари
Семенја ќе го носи знамето за ЈАР
Брајант не може да замисли да не освои злато
Трудница на Олимписките игри

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3932, 17.07.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Уште еден обид на Нимиц да ги доближи Скопје и Атина
Посредникот на ОН, според најавите, следната седмица ќе дојде во Скопје заедно со генералниот секретар Бан Ки-мун
Македонска Каменица веќе не е истиот град
Имаме и повеќе приватни капацитети како дел од машинската и преработувачката индустрија “, вели градоначалникот Дарко Митевски
Струга жали по загинатите сограѓани
Тага и неверување во домот на угледното струшко семејство Шемо, откако завчера кај Кавала загинаа четворица членови на фамилијата
Добредојде за првите олимпијци
На најголемиот англиски аеродром, „Хитроу“, вчера беа пречекани првите 335 учесници на Олимписките игри
Мишел Камило: Мило ми е што сум дел од „Охридско лето“
Пред синоќешниот концерт, џез-ѕвездата Мишел Камило на прес-конференција не го криеше задоволството што доаѓа првпат во Македонија
Дали Французинката настрада од дрога за силување?
Страв дека во земјава пристигнал „рофинол“, моќна таблета, од која жртвата добива црна точка и не се сеќава на ништо
Автомобил од соништата „порше 356“
„Порше 356“ беше првиот сериски произведен модел на овој австриско-германски производител на спортски автомобили, основан во 1948 година
Препорачано од уредникот
Нов бран во дипломатијата
Петар Поп Арсов, инженер-технолог, ќе биде наш претставник во мисијата во Советот на Европа
Апетитите за градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ засега се кријат
Според директорот на Центарот за комуникации, Илија Димовски, има време до 1 септември

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
Од свадба во смрт
Семејна трагедија за две семејства од Струга, кои преку Грција се враќаа дома од свадба во Турција
Антипод
Димитар Чулев
Поглед
Даниела Трпчевска
Едиторијал
Сања Наумовска
Подотворена завеса
Трајче Кацаров
Мислења
Слободан Најдовски
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |