Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
19.10.2012, 14:00
Грчки фудбалски клуб спонзориран од проституткиСопственичката на „Сулина..“, 67-годишната Сула Алевридоу платила повеќе од илјада евра за да играчите носат дресови со името не нејзината куќа

Грчки аматерски фудбалски клуб поради драстично намалените дотации во фудбалот, морал да побара помош на невообичаено место - во јавни куќи.

Јанис Бациолас претседател на клубот Вукефалас во кој играчите разнесуваат пици, се студенти, келнери, објаснува дека „сите дигнале раце од аматерскиот фудбал“. Сега играчите на тој тим носат розеви дресови со натписи „Вила еротика“ и „Сулина куЌа на историјата“, што се имиња н�� две јавни куќи кои станале нивни спонзори.

- Во почетокот не веруваа, но кога ги видоа дресовите им стана интересно, изјави Бациолас.

Сопственичката на „Сулина..“, 67-годишната Сула Алевридоу платила повеќе од илјада евра за да играчите носат дресови со името не нејзината куќа. Тоа според неа е добро за реклама и се одлучила за тоа бидејќи сака фудбал. Нејзиниот бордел со 14 вработени работи подобро од другите кои се во криза.

- Ако не им помогнеме на нашите научници и спортисти каде ќе завршиме? Грција на луѓето им обезбедуваше образование, култура и добри спортисти. Подобро на нив да им помогнеме отколку да ги држиме парите во Швајцарија, вели Сула.

Признава дека била разочарана откако тимот загубил 1:0, иако на играчите им ветила „посебно време“ во нејзината куќа доколку победат
Статијата е прочитана 572 пати.

Испрати коментарМеталург го „збриша“ Санкт Петерсбург за четврта победа во ЛШ
Победи за водечката тројка во Премиер лигата
Мекејлеб најефикасен во победата на Фенербахче
Клучот за „Грипе“ е во одбраната
Металург по четири од четири
Балотели со награда „Златен тапир“
Без домашна кошарка и овој викенд
Македонија ќе скокне 21 место на ФИФА листата!
Пораз на Самарџиски со Литвос Ритас во Евролигата
Иванов - Нашиот тим се вика Република Македонија
Успешно деби на Куманово во БИБЛ
Червар ја спушта топката
Џон Тери нема да се жали на казната за расизмот
Нов пораз на Атлетико Мадрид во Лигата на шампионите
Барса сака да го продолжи договорот на Меси до 2018
Победа за Металург и пораз за Вардар Про во Сеха лигата
Тепачки, хулиганство, насилство пред и по натпреварот со Србија
Камерон бара остри казни за Србија
Самба во Вроцлав
Швеѓаните од 0:4 до 4:4!
Јаневски - Големата желба и борбеност ни донесоа победа
(ФОТО) Ибраими ја донесе првата квалификациска победа
Работнички потпиша со Шарпер
Надал се враќа за Австралија опен
МВР - Мечот Македонија - Србија е од висок ризик
Фетел не размислува за Фера��и
Ќе бидат повлечени тужбите против француските ракометари?
Јапонија реагира за нуклеарната шега
Победата над Србија императив
Фетел во Ферари до 2014 година
Реал Мадрид три месеци без Марсело
Михајловиќ - Македонија опасна и без Пандев
Димитров сениорски првак на Македонија
Протест од Златна зора до ФИБА за Македонија
Српски хулигани најавуваат тепачки пред натпреварот Македонија - Србија
Хет-трик на Металург во Лигата на шампионите
Торп се соочувал со убиствена депресија
Втор пораз на МЗТ Скопје во АБА лигата
Фетел триумфираше во Кореја
Вардар Про убедлив во ЕХФ Купот
(ФОТО) Наивен пораз на Македонија од Хрватска

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 4°C

Ведро

Недела
Сончево
Макс: 23°C, Мин: 6°C

Понеделник
Сончево
Макс: 23°C, Мин: 9°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (30)
Јованка не се откажува од политичка кариера. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Човекот поет нема друг избор освен да пишува
„Пазарната логика се наметнува како валиден репер дури и за книжевните вредности“, вели поетот Владимир Мартиновски...
Како умре Моамер ел Гадафи?
„Хуман рајтс воч“ изготви извештај за последните денови на либискиот водач насловен како „Крвна одмазда во Сирт“...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |