Број 2865  четврток, 18 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Хороскоп
Овен

Вешти сте во различни ситуации, но без нечија поддршка или асистенција целата приказна би имала друг тек или смисла. Затоа, немојте да потценувате нечии способности. Важно е да ја зачувате самоконтролата или да бидете критични спрема својата околина. Нема потреба да ги потиснувате своите емотивни желби пред блиското лице. Партнерот сака искрено да ви угоди.Бик

Контактирајте со лицето во кое имате доверба или детална иформација за работните прилики. Своите интереси не треба да ги врзувате само за одреден тип соработници, треба себеси да си дозволите можност

за поинаков поглед на работната ангажираност. Нема потреба да се надевате на лажна надеж или на емотивна фантазија.Близнаци

Некој влијае на вас со дополнително сомневање, затоа не сакате гласно да се изјаснувате за своите работно-финансиски планови. Сепак, премногу дискреција од ваша страна остава впечаток на неопределен или негативно влијание на околината. На средбата со саканото лице, важно е точно да ја дефинирате својата емотивна желба и спектар на различни интереси кои ги имате.Рак

Средба со едно лице не ви носи големо олеснување или пак задоволувачки одговор на актуелно прашање за работните прилики. Сега сте принудени да се соочите со вистината, која ги отсликува различните неправилности на работната сцена. Сепак, секогаш може да сметате на поддршка од своето семејство. Во добро друштво се' околу вас изгледа многу подобро и убаво.Лав

Доколку некој има забелешка на вашата работа, прифатете ја добронамерната критика во согласност со позитивна ориентација. Побарајте добар совет од лице кое има доволно практично искуство во работните односи. Без оглед на професијата или улогата што сте ја одбрале. Вашето однесување секогаш го отсликува вашето емотивно расположение.Девица

Пронајдете вистинска смисла или задоволство во различните ситуации, кои позитивно влијаат на вашето расположение и го збогатуваат вашето животно искуство. Не треба да се криете од лажната скромност пред деловните соработници или во друштво на саканото лице. Немојте да дозволите некој да трпи поради вашата погрешна процена или емотивна илузија. Постапете според сопствената совест.Терезија

Информациите кои ви ги соопштуваат имаат практично и корисно значење. Обрнете внимание на различните средби или на интересни идеи, кои имаат битно влијание на понатамошниот тек на деловните соработници. Осмислете добра акција. Потрудете се да го зачувате оптимистичкото расположение и доверба во својот партнер.Скорпија

Наведете го влијанието кон својата креативна љубопитност и упорност, но до онаа граница која нема да претставува проблем за успешно да ги остварите своите работно-финанасиски намери. Имајте на ум дека вашите соработници или пријатели користат различни критериуми. Претпазливо бирајте личност, со која сакате емотивно да се олабавите или да уживате во некоја интимна забава.Стрелец

Во свој типичен манир реагирате премногу гордо и категорично ги одбивате разговорите со одредени соработници. Важно е да ја контролирате својата лоша навика, нема потреба да се истакнете пред лицето кое користи различни работни мерила. Партнерот има нови приговори на вашето однесување. Немојте да го игнорирате она што ќе го слушнете и размислете за своите манири.Јарец

Не ви се допаѓаат нечии идеи, затоа претпазливо бирајте ситуации во кои можете да ги изразите своите интелектуални или практични способности. Употребете само проверени правила, пред да ги промените своите работни позиции. Не прифаќајте нови влијанија во љубовниот дијалог. Умеете да ја анимирате својата блиска личност или да привлечете нечие внимание.Водолија

Инсистирањето на вистината или на детална проверка наидува на големо воодушевување во вашата околина. Потребно е да го одбраните својот став, без оглед на сознанието дека соработниците често ја менуваат својата работна улога или опциите. Важно е правилно да расчистите со лажните умилкувања. Не можете да добиете се' што ќе посакате, само она што ви го нуди блиската личност.Риби

Важно е да ги употребите своите дипломатски манири на средбата со своите деловни партнери. Понекогаш треба да го зачувате вашето трпение, посебно во ситуации кога е тешко да се предвиди нечиј потег или улога во заедничка акција. Ве следи љубовно несогласување или лошо претчувство. Вас ви недостасува размислување и добра волја, а пак на вашиот партнер упорност и смодоверба.

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ