Број 2872  петок, 26 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Култура
Љупка Делева
Ликовната уметница влезе во нова авантура, работејќи со мурано стакло
Жириновски би го уапсил Михалков

Седмиот конгрес на Сојузот на филмски работници на Русија се претвори во војна
Штраус, Чајковски и Дворжак на новогодишниот концерт

Филхармонијата најавува мошне интересни проекти и гостувања на врвни солисти и диригенти и за 2009 година
Босанскиот филм „Снег“ во „Рамстор“

Петар Мирчевски ја доби наградата „Петре Прличко“

Почина драмскиот автор Харолд Пинтер

„Графикон“ - групна изложба во Отворено графичко студио
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ