-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Спорт
Десеттото место во Шпанија следна цел на ракометарите
Според Лазаров, реална амбиција е вториот круг и пласман една позиција погоре од СП 2009 во Хрватска...
Кошаркарите комплетни во САД
Антиќ, Гечевски, Илиевски и Мекејлеб се приклучуваат во подготовките за квалификацискиот турнир за ОИ во Лондон...
(ЕП 2012) Меч на генерацијата за Украинците
Репрезентацијата на Олег Блохин вечерва (20,45 ч.) ќе игра за победа против Англија и за пласман во четврт-финалето од Е...
„Лалињата“ рано овенаа во Харков
Светскиот вицепрвак изгуби со 2:1 од Португалија и си замина дома со три пораза во групата...
Хас со АТП-трофеј по три години
Во финалето во Хале, Германецот подобар од Федерер со 7:6, 6:4...
Оклахома грешеше, Мајами казнуваше
„Жешките“ триумфираа во третиот меч со 91:85 и поведоа со 2:1 во финалната серијаза шампионскиот прстен...
Налбандијан повреди линиски судија во финалето во Квинс
Во Емиратите ќе се гради песочен стадион
Женското ЕП во Србија!
Верон ја заврши кариерата
Лионел Меси очекува син
Сезоната во Премиер-лига ќе почне на 18 август
Росицки се врати во Прага
Нови 30.000 евра казна за рускиот Сојуз
Дел Боске уште две години со „фуријата“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 17°C

Ведро

Недела
Ведро
Макс: 33°C, Мин: 15°C

Понеделник
Сончево
Макс: 35°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Остри меѓународни реакции по пресудата за „Пуси Рајот“
Руската православна црква вчера ја повика државата да биде милостива кон членките на контроверзната панк група...
Депонијата се празни, комуналците добија една плата
Инспекторите за животна средина веруваат дека до понеделник сето ѓубре ќе биде изнесено од центарот на Тетово и депонира...
Исламисти бараат своја држава во Норвешка
Една норвешка исламистичка група се заканува со „напад 11 септември“ или со уште поголем напад од оној што на 22 јули ла...
(ФОТО) Последно „светнување“ на „Паднатите херои“
При крај е уредувањето на покриениот Прометеј, обелискот со жената-ангел со венец во рацете и четирите исправени коњи, д...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |