Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

СДСМ во Прилеп - Власта го направи народот сиромашен

Народот повеќе не се плаши, народот сака акција, порача Бранко Црвенковски, лидерот на СДСМ, на синоќешниот партиски митинг во Прилеп...

Претседателот Иванов во посета на Казахстан

Иванов утре во Астана ќе се сретне со неговиот домаќин, казахстанскиот претседател Нурсултан Назарбаев, по што ќе има средби и со премиерот Карим Маси...

Трифун Костовски размислува да формира партија

Поранешниот градоначалник на Скопје изјави во интервју за неделникот „Граѓански“...

Вести
СДСМ во Прилеп: Власта го направи народот сиромашен
Народот повеќе не се плаши, народот сака акција, порача Бранко Црвенковски, лидерот на СДСМ, на синоќешниот партиски митинг во Прилеп
Трифун Костовски размислува да формира партија
Поранешниот градоначалник на Скопје изјави во интервју за неделникот „Граѓански“...
Кривични за пратениците кои гласаа за Законот за лустрацијата
Пратениците заработија кривична пријава од Љубомир Фрчкоски, Владимир Милчин, Ѓунер Исмаил, Бранко Героски, Никола Гелев...
Груевски: Четирите нови инвестиции значат четири илјади нови работни места
Кипар го презема претседавањето со ЕУ
Времена забрана за тешки товарни возила на патот Гостивар - Охрид
Поранешен руски полицаец силувал и убил 23 жени
Иселениците не мора да вадат македонски пасош
Црна Гора ги започна преговорите за членство во ЕУ
Стартува владината мерка за бесплатен одмор на 3.000 деца
Силен земјотрес ја погоди Кина, 17 лица повредени
Сите го користат Фејсбук, но никој не го сака
Германскиот парламент го одобри фискалниот пакт
Грците ги криеле посредниците во поткупот на „Маѓар телеком“
 
Магазин
Отворен петтиот Фестивал на француски филм во Охрид
Со проекцијата на историскиот филм „Збогување со кралицата“ на режисерот Беноа Жако и во присуство на сценаристот Жан Туран вечерва во Охрид беше отворен Фестивалот на францускиот филм
„Директор’с кат“ - концерт на музичарите од „Пенелопе икс“
Концертот на членовите на „Пенелопе икс“, во кој учествуваат композиторот Никола Коџабашија и дел од музичарите на битол...
Се разведоа Том Круз и Кејти Холмс
Веќе некое време се зборуваше дека нивниот брак е во криза, а добро информираните тоа го препишуваат на религиозниот фан...
Адел очекува бебе
Британската пејачка Адел, која е добитник на осум награди „Греми“ , вчера потврди дека е бремена...
Карла Бруни повторно бремена!
Стомачето веќе не може да се скрие - довчерашната прва дама на Франција пак ќе менува пелени...
Сликање пред публика за роденденот на „Галерија 8“
Спорт
(ЕП 2012) Италија стои меѓу Шпанија и бесмртноста
Во финалето в недела „фуријата“ ќе игра за одбрана на европската круна и за освојување на третиот пехар во низа по ЕП 2008 и СП 2010
(ЕП 2012) Европското фудбалско првенство во 2020 низ цела Европа
Претседателот на УЕФА, Мишел Платини најави можност ЕП во 2020 година, да се одржи во 12 или 13 градови на „Стариот конт...
(ЕП ВЕСТИ) Бејл во Тотенхем до 2016 година
„Овде сум веќе пет години и уживав во секоја минута од натпреварите. Фановите беа фантастични и на овој начин би сакал д...
Тричковски претставен во Бриж
Македонскиот репрезентативец потпиша на три плус една година за белгискиот клуб...
Филип Ивановски две години во Астана
Голгетерот на Вардар и најдобар стрелец во Првата македонска лига му се приклучи на поранешниот играч на Работнички, Дим...
Македонија поразена и на втората контролка со Порторико
 
 
Најнови вести
Време
Скопје, 34°C

Делумно облачно

Недела
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 17°C

Понеделник
Сончево
Макс: 34°C, Мин: 16°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

(ИНТЕРВЈУ) Најприроден е патот во кој нема калкулација
„Состојбата во нашата кинематографија е таква што ги насочува младите автори да бидат конформисти“, вели режисерот и сце...
(ИНТЕРВЈУ) По Хрватска, ЕУ ќе се занимава со својот опстанок
„Македонија има проблем со економската стратегија“, оценува Алберт Маес, претседател на Европскиот центар за мир и разво...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3865, 26.04.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Декларација за НАТО - зошто?
Определбата на Македонија за членство во НАТО никогаш не била доведена во прашање и оттука е нејасно зошто се прави театар за јавноста
И Елени Копа бара билатералните спорови да не се пречка за ЕУ
Грчката европарламентарка се противи и на барањето повисоки стандарди од земјите кандидати отколку од членките
Интервју - Македонија е подготвена за првата трансплантација од умрен донатор
Мирела Бушиќ, национален координатор за трансплантација на органи во Хрватска
Рехабилитација и за Али Ахмети
ДУИ бара чистење на досиејата на политичките затвореници во претходниот систем, во поранешна СФРЈ
Интервју - Информатиката не е само машка професија
Марта Арсовска Томовска, заменик-министерката за информатичко општество
Мекејлеб и Антиќ можат во НБА
Поранешниот тренер на Лејкерси и ексменаџер на Мајами, Ренди Фанд, своевремено ги има скаутирано двајцата кошаркарски репрезентативци на Македонија
Кому би му користела војна во Македонија
Шпекулациите во врска со извршителите и планерите на меѓуетничкото насилство се зголемуваат, но досега нема цврсти докази во поглед на виновникот
Препорачано од уредникот
Ќе се обновуваат фасади во старите градски јадра
Годинава со 11.234 000 денари ќе се обновуваат и конзервираат објекти во Крушево, Скопје, Прилеп, Битола и Кратово
Турскиот Џорџ Клуни го „покори“ Скопје
Главниот лик во серијата „Долина на волците“, Полат Алендер вчера беше гостин на Меѓународниот саем за туризам

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


На прво место
Што криe Смилковското езеро
Пребарувањето на езерото e еден од клучните моменти за истрагата
Глобалист
Љупчо Поповски
Едиторијал
Александра М. Митевска
Поглед
Билјана Ангеловска
Мислења
Петар Арсовски
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |