Број 2865  четврток, 18 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Свет

Словенија ќе ја блокира Хрватска за ЕУ

Љубљана - Словенечкиот премиер Борут Пахор вчера изјави дека става вето на отворањето нови поглавја во преговорите со Хрватска за членство во ЕУ. "Словенија утре ќе даде согласност за отворање едно поглавје и за затворање три поглавја. Отворање седум нови поглавја кои прејудицираат на границата ќе блокираме", изјави Пахор по средба на Владата и опозициските партии. (МИА)


Статијата е прочитана 146 пати.

Испрати коментар


Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Свет
Латинска Америка ги обвини богатите земји за кризата
„Бадвајзер“ го загуби правото на името „бад“
Британците се повлекуваат од Ирак
Изборот на Обама ги охрабри црните Ирачани да влезат во политиката
Браун прогласи „победа“ во кавгата со Германија
Во експлозии во Багдад загинаа 18 лица
Буш не му е лут на новинарот што го гаѓаше со чевли