Број 3410  вторник, 19 октомври 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон
Вести
Site Meter
Забава

Каролина

„Капка под небото“ пристигнува на 22 ноември

Новиот албум на поп-пејачката Каролина, снимен во две верзии - македонска „Капка под небото“ и за српско-хрватско јазично подрачје „Кап испод неба“, ќе биде промовиран на 22 ноември. Издавач за земјава и за Србија е нејзината матична продукција „Авалон“, додека за останатите земји ќе излезе под капата на „Сити рекордс“ и „Емоушн“.

Новиот носач на звук ќе содржи десет композиции, а на него како автори се појавуваат неколку композитори од целиот Балкан и од Русија. Дел од проектот се и една акустична и една ремикс-верзија на две од постојните песни.

Како пилот-сингл и прва ударна композиција е песната „Не се враќаш“ од македонските композитори Бертан Аслани и Даниел Кајмаковски, а во самата песна како гостин на гитара се појавува нашиот најдобар гитарист Влатко Стефановски.


#
Статијата е прочитана 505 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Забава
Нова Камила во кралското семејство?
Со децении криел од семејството за вонбрачната ќерка
„Шевролет спарк“ -футуристички блесок на малата „искра“
Актерката прави колекција од филмови за возрасни
Гладни сте за слатки и за солена храна?


EU to move ahead on Serbia accession, add tough conditions
Bulgaria's landmark anti-mafia case unravels
Hungary waters down procurement rules for EU presidency