-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен Магазин
Хороскоп

Хороскоп
Овен

Се' е во знакот на работата и правење планови врзани за тој сегмент од животот. Кога станува збор за нешто друго, помалку сте успешни, а повеќе несигурни. И покрај тоа што среќно ја пребродивте опасноста, морате и понатаму да бидете внимателни. Некој пробува да ве изневери, внимавајте.Бик

Ако сакате необични работи, ќе ги добиете. Конечно работите се искристализираа и знаете на што сте. Решавате проблем со партнерот, па можете да земете здив. Соберете сила за нови случувања, ќе биде забавно, лудо и незаборавно.Близнаци

Љубовта и пријатните возбудувања ви ги прават интересни наредните моменти. Една личност ве возбудува, па нема сомневање дека ќе тргнете во освојување. Немојте да сте прибирливи, смислата за уметност е зголемена, потрудете се да ја искористите. Можни се проблеми со крвните садови.Рак

Подобро ви е да правите услуги и да им помагате на другите, отколку обратно. Нека не ве изненадува зголемената интуиција. Очекувајте среќен пресврт на ситуацијата. Ќе профитирате на повеќе страни, посебно на финансиска. Прифатете флерт, ќе бидете задоволни.Лав

Единствена преокупација ви е да бидете активни на повеќе полиња. Не трошете ја беспотребно енергијата, потрудете се да се опуштите и одморите. Бидете трпеливи со секоја работа која го бара тоа од вас. Дајте си шанса да го подобрите односот со партнерот.Девица

Полни сте со енергија, се занимавате со физички активности и спорт. Бидете внимателни, опасноста од повреди е зголемена. Се' останато е под контрола. Морате да вложите максимум сила за да ги остварите денешните обврски. Ве очекува емотивно задоволство.Терезија

Соберете сила за нов прилив на емоции кои ќе бидат доста поинтензивни од вообичаено. Ве очекуваат многу возбудувања на тема љубов. Некои од вас ќе имаат здравствени проблеми. Некој близок ќе се потруди да ве испровоцира.Скорпија

Зрачите со љубов, среќа и хармонија. Причина за доброто расположение не е само љубовта , туку и се' што ве опкружува. Главоболката е последица на невниманието, исконтролирајте го видот. Во друштво се чувствувате неубаво и несигурно, а во прегратката на партнерот среќно.Стрелец

Не сте способни за напорна работа. Потрудете се да одложите секаква активност и покрај тоа што нема да ви биде лесно. Внимавајте на органите за говор и слух, можни се компликации. Имате многу идеи кои чекаат да бидат реализирани, потрудете се што побрзо да го направите тоа.Јарец

Односите со партнерот не се сјајни. Имате лош начин на живот, се предавате само на забава. Внимавајте на исхраната и спортувајте бидејќи организмот ви е слаб. Ако продолжите со тоа темпо, можат да се јават и проблеми на професионален план.Водолија

Правите поволен пресврт во професијата. Благодарение на претходни искуства и познанства, успехот е неизбежен. Се наоѓате во состојба на пречувствителност и зголемена интуиција, искористете ја на вистински начин. Морате да бидте опуштени, нервниот систем е на удар.Риби

Со партнерот сте во хармонија, а исто така и со родителите и пријателите. Емотивноста е изразена, нагласена е приврзаноста кон домот. Потребата да се грижите за некого исто така е нагласена. Стомачните проблеми се последица на несоодветна исхрана.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 31°C

Делумно облачно

Недела
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 16°C

Понеделник
Локални грмотевици
Макс: 33°C, Мин: 18°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 7 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Британците очекуваат жетва на медали
Домашниот тим на Игрите во Лондон ќе има 542 спортиста што е рекорден број натпреварувачи од Велика Британија на една ол...
Леброн Џејмс најплатен спортист на Игрите
Од договорот со Мајами добива 13 милиони, останатите 40 легнуваат на неговата сметка од вносните зделки со спонзори...
Олимпиското злато вреди 620 долари
Трудница на Олимписките игри
Брајант не може да замисли да не освои злато
Семенја ќе го носи знамето за ЈАР

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен Магазин |