Број 3410  вторник, 19 октомври 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон
Вести
Site Meter
Хроника

Арамии со фантомки ограбија обложувалница

ТЕТОВО – Двајца маскирани и вооружени крадци ја ограбија обложувалницата „Бет поинт“ во Тетово. Кражбата е случила во неделата околу 20,30 часот. Арамиите, маскирани со фантомки, упаднале во обложувалницата вооружени со автоматска пушка и со пиштол. Едниот од нив, заканувавајќи се со пушка, им наредил на двете вработени девојки да се повлечат во аголот и да бидат мирни. Додека вработените се повлекувале, вториот ограбувач се поткачил и на безбедносната камера залепил лента за да ги скрие трагите за дрскиот грабеж.

Од СВР - Тетово информираат дека од дневниот промет во обложувалницата напаѓачите одзеле 64.000 денари и еден добитен тикет во вредност од 65.000 денари. Откако го извршиле грабежот, побегнале кон Ајдучко Маало во Тетово. Очевидци раскажуваат дека ограбувачите биле на помлада возраст, а според полицијата, тие оставиле траги што ќе овозможат нивно брзо пронаоѓање.

Ограбената обложувалница се наоѓа на булеварот „Маршал Тито“ бр.138, веднаш спроти зелениот пазар во Тетово. Станува збор за една од најпрометните сообраќајници, особено во вечерните часови кога е извршен грабежот. Полицијата трага по крадците. (Г.Е.)


#
Статијата е прочитана 721 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Хроника
Кобно фотографирање на две деца крај Пена
Велешанец принудувал девојче на брак
Неизвесна екстрадиција на обвинет од Белград
Македонец ограбувал златарници
Неготинец загина во сообраќајка
Заменик-министерот за одбрана повреден во сообраќајка


EU to move ahead on Serbia accession, add tough conditions
Bulgaria's landmark anti-mafia case unravels
Hungary waters down procurement rules for EU presidency